Spis treści
Łuszczyca – choroba naszych czasów
Według raportu Ocena całkowitych społeczno-ekonomicznych kosztów występowania łuszczycy i łuszczycowego zapalenia stawów z perspektywy gospodarki państwa na tę chorobę ogólnoustrojową cierpi około 1 mln Polaków. Wielu z nich doświadcza na co dzień różnych towarzyszących temu schorzeniu problemów zdrowotnych, takich jak problemy metaboliczne czy sercowo-naczyniowe. Nawet u 30% chorych łuszczyca wywołuje poważne w skutkach łuszczycowe zapalenie stawów. Dolegliwości mogą prowadzić nie tylko do społecznej stygmatyzacji i wykluczenia, lecz także do wielu poważnych życiowych konsekwencji, takich jak trwała niezdolność do pracy oraz autoizolacja, a w skrajnych przypadkach do myśli, a nawet prób samobójczych.
Badania przeprowadzone w latach 2003–2011 przez Claytona Schuppa, Julie Wu i Bruce’a Bebona na grupie 5604 chorych wykazały, że:
- łuszczyca wpływa negatywnie na poczucie pewności siebie u 89% badanych, taki sam procent respondentów odczuwa z powodu choroby frustrację oraz złość;
- tylko 6% badanych twierdzi, że łuszczyca nie powoduje żadnych problemów w życiu codziennym, ale aż 82% uczestników przyznało, że choroba odbiera im radość życia;
- około 1/10 badanych to osoby nieaktywne zawodowo, a ponad 90% z nich przyczyny tego stanu rzeczy dopatruje się w chorobie, wskazując, że łuszczyca wpływa negatywnie na produktywność oraz jakość życia – nie tylko zawodowego.
Nie można więc ignorować tych danych i nie dostrzegać poważnych konsekwencji społecznych łuszczycy. Warto reagować, nim schorzenie zacznie się rozwijać – gdy zobaczymy pierwsze objawy skórne. Dzisiejsze nowoczesne i innowacyjne rozwiązania kosmetyczne pozwalają osobom chorym zadbać o odpowiednią pielęgnację, która pomoże zwalczyć objawy łuszczycy i zapobiegać jej nawrotom.
Niepozorne problemu początki – poznaj historię Anety
Łuszczyca początkowo może dawać różne objawy, a chory może nie zdawać sobie sprawy ze skali problemu, dopóki nie trafi do dermatologa, który postawi diagnozę. Wszystkie kłopoty mogą zacząć się niepozornie, tak jak u jednej z kobiet, która zdecydowała się podzielić swoją historią: od uporczywego łupieżu, który z czasem przerodził się w łojotokowe zapalenie skóry. Ponieważ żadne kosmetyki – ani drogeryjne, ani apteczne – nie przynosiły ulgi na dłużej, zdecydowała się na wizytę u lekarza.
Dermatolog stwierdził u mnie początki łuszczycy i wdrożył środki farmakologiczne. Podczas stosowania wszystko było okej, a kiedy tylko odstawiałam leki, wszystkie problemy wracały. Kiedy zaczęłam przeglądać Internet w poszukiwaniu czegoś, czego jeszcze nie próbowałam, natrafiłam na świetne opinie o środkach marki Hermz. Zakupiłam dwa produkty – szampon i odżywkę Healpsorin – i chciałabym je szczerze polecić. Stosuję je od niecałych dwóch tygodni i już widzę pierwsze efekty. Wszystkie dziwne historie, które miałam na głowie – takie jak strupki, ranki – ładnie się zagoiły. Skóra jest nawilżona, szczególnie przy skroniach; wcześniej widziałam tam zaczerwienienia i plamy, na przykład kiedy zaczesywałam włosy. Teraz wszystko wróciło do normy. Teraz, kiedy stosuję ten szampon i odżywkę, widzę, że włosy są miękkie, nawilżone. Wcześniej nie mogłam ich nawet porządnie rozczesać, a teraz wyglądają na zdrowe i lśniące. Czuję, że znalazłam złoty środek. Polecam!
(Aneta)
Obejrzyj moją historię:
Dwuetapowa kuracja kosmetykami Healpsorin – dwa kroki do redukcji objawów i NATYCHMIASTOWA ulga dla skóry. Potwierdzona skuteczność w walce z łuszczycą, łojotokowym zapaleniem skóry i uporczywym łupieżem. Poznaj przepis na sukces!
- Etap 1. Redukcja łuski, złagodzenie podrażnień i nawilżenie skalpu
Szampon Healpsorin skutecznie, a jednocześnie delikatnie oczyści naskórek, redukując zmiany łuszczycowe i ograniczając powstawanie nowych. Zmiękczenie łuski pomoże w delikatnym usunięciu zmian bez dodatkowego podrażnienia czy uszkodzenia naskórka. Składniki aktywne zawarte w kosmetyku stworzą barierę ochronną na skórze, zabezpieczając ją przed szkodliwymi drobnoustrojami i zanieczyszczeniami, które mogłyby zaognić zmiany łuszczycowe. Szampon pomoże zmniejszyć ból, swędzenie oraz pieczenie i przyniesie ulgę podrażnionej skórze głowy.
- Etap 2. Odbudowa i rewitalizacja cienkich, suchych i matowych włosów
Odżywka Healpsorin nawilży włosy i zregeneruje je, zapobiegając przesuszeniu i zniszczeniu. Dzięki zawartym w niej aminokwasom i witaminom wzmocni włosy, uodparniając je na pękanie i wypadanie oraz stymulując ich wzrost, a także zabezpieczy przed działaniem promieni UV oraz ciepłym powietrzem z suszarek. Kosmetyk działa także antybakteryjnie, eliminując drobnoustroje zatykające mieszki włosowe.
Healpsorin – Twoja recepta na zdrowie
- Innowacyjny związek aktywny Dermosoft® Decalact Liquid ogranicza nadmierne wydzielanie sebum, dzięki czemu zwalcza łojotokowe zapalenie skóry.
- Kwas salicylowy dba o prawidłowe złuszczanie naskórka i oczyszczenie skalpu.
- Mocznik chroni przed utratą wody, wiążąc ją w głębszych warstwach skóry.
- Ekstrakt z żywokostu – naturalne źródło alantoiny – pomaga w zwalczaniu stanu zapalnego oraz łagodzeniu podrażnień.
- Olej kokosowy zmiękcza włosy i skórę głowy, poprawiając ich kondycję i zdrowie.
- Ceramidy regenerują włosy i skórę i zmniejszają suchość oraz dokuczliwe swędzenie skalpu.
- Arginina pobudza włosy do wzrostu.
Nie szukaj w ciemno, sięgnij po sprawdzony i skuteczny środek!
Łuska nie zniknie sama, a świądu nie ukoimy zwykłym drogeryjnym kosmetykiem. W leczeniu objawów łuszczycy sprawdzą się innowacyjne dermoskosmetyki z naturalnym składem – unikatowa kombinacja najlepszych składników to gwarancja uwolnienia się od nawrotów potwierdzona przez osoby takie jak Kasia. Setki zadowolonych klientów marki swoją historią dają dowód na to, że normalne życie z łuszczycą jest MOŻLIWE. Dołącz do nich i ciesz się zdrową, nawilżoną skórą bez objawów łuszczycy, ŁZS i łupieżu!
Źródła:
- Raport Ocena całkowitych społeczno-ekonomicznych kosztów występowania łuszczycy i łuszczycowego zapalenia stawów z perspektywy gospodarki państwa, PDF (dostęp: 1.09.2021)
- C. Schupp, J. Wu, B. Bebo, Quality of Life and Work Productivity Impairment among Psoriasis Patients: Findings from the National Psoriasis Foundation Survey Data 2003–2011 [w:] „PLoS One” 2021, 7(12), https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0052935 (dostęp: 1.09.2021)