Lifting bez skalpela. Trening mięśni twarzy.

Wiele robimy dla naszego ciała, by zachowało młody wygląd. Staramy się stosować odpowiednią dietę, która zapewni nam doskonałe samopoczucie, lekkość i idealną wagę. Wyciskamy z siebie siódme poty na siłowni lub jodze, by nadać ciału ładny kształt, a skórze sprężystość; by tłuszczyk zniknął, a mięśnie ładnie zarysowały się pod skórą. A co robimy dla naszej twarzy? Oczywiście – stosujemy przeróżne kosmetyki, dbamy o makijaż i nieskazitelną cerę. Ale czy pamiętamy o… gimnastyce?

Lifting bez skalpela, czyli facefitness

Czy wiecie, że młody wygląd skóry można zachować nie tylko przy pomocy kosmetyków, diety i medycyny estetycznej?

Gimnastyka twarzy to tak samo skuteczny sposób, który – regularnie stosowany – przyniesie niesamowite efekty w postaci redukcji obrzęków pod oczami, wygładzonych zmarszczek, zniwelowanego drugiego podbródka czy poprawienia owalu twarzy.

Stosując proste ćwiczenia na mięśnie twarzy, można przyczynić się do poprawy kondycji skóry, która stanie się gładka i sprężysta, poprawi się także jej ukrwienie. Dzięki temu nasza twarz będzie nie tylko młodsza, lecz także bardziej pogodna i zrelaksowana!

Już kilka minut prostych i niewymagających ćwiczeń potrafi zdziałać cuda. Dlatego nie powinniśmy zapominać o pracy nad kondycją mięśni twarzy.

Bez wymówek – na te ćwiczenia zawsze mamy czas!

Trening mięśni twarzy nie wymaga specjalnego miejsca, stroju czy sprzętu. Można go wykonywać o każdej porze dnia (i nocy) i podczas niemal każdej czynności – w trakcie pracy, czytania, leżenia czy kąpieli.

Regularne wykonywanie prostych ćwiczeń przez kilka, kilkanaście minut dziennie da spektakularne efekty, a jeśli połączymy to z masażem twarzy, regularnym złuszczaniem naskórka i odpowiednim nawilżaniem skóry, będziemy wyglądać nawet na kilka lat młodziej. Warto spróbować, w końcu niczym nie ryzykujemy.

Jak ćwiczyć mięśnie twarzy?

Ćwiczenia twarzy polegają przede wszystkim na napinaniu i rozluźnianiu poszczególnych partii mięśni, co można osiągnąć przez wykonywanie różnych min, uciskanie konkretnych miejsc na twarzy, łapanie za skórę, naciągnie jej.

Skutecznym ćwiczeniem na pozbycie się kurzych łapek może być naciąganie palcami skóry w kącikach oczu i jednoczesne mrużenie powiek, a także… przewracanie oczami!, natomiast zmarszczki na czole spłycimy, opuszczając i podnosząc brwi przy jednoczesnym przytrzymywaniu palcami czoła, tak by wyczuć ruch mięśni.

Jeśli chcemy pozbyć się bruzdy nosowo-wargowej, możemy kłaść język na zębach, trzymając zamknięte usta i napinając dzięki temu skórę wokół nich.

Ćwiczenie na drugi podbródek jest tak samo proste – wystarczy otwierać usta jak do wypowiedzenia samogłoski „o”, naciskając jednocześnie zewnętrzną stroną dłoni na podbródek.

Samo bezgłośne wymawianie wszystkich samogłosek, przesadnie dokładnie układając usta, również okaże się skuteczne, podobnie jak układanie ust w dziubek na zmianę z szerokim uśmiechem, wydymanie policzków czy zasysanie ust.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz