Każda z nas chciałaby zawsze wyglądać pięknie bez potrzeby wydawania majątku na salony odnowy biologicznej, masażystów czy też zabiegi upiększające. Poza urodą, pragniemy również mieć skórę jędrną, pozbawioną cellulitisu, a cerę zdrową i  bez zanieczyszczeń. Tym razem podpowiadamy, jak w domowym zaciszu poczuć się jak specjalistycznych salonie piękności.

W specjalistycznych gabinetach uzyskamy ten efekt kosztem nie tylko dużych pieniędzy, w takich miejscach wykorzystuje się środki chemiczne, lasery, a preparaty, które można kupić w sklepie są drogie i na pewno nie są zrobione z naturalnych składników. Działanie ich może i jest szybsze, ale na pewno nie skuteczniejsze. Zazwyczaj zabiegi trzeba często powtarzać, a to wiąże się z kolejnymi wydatkami. O skórę na całym ciele można zadbać domowymi sposobami.

Takie metody są tańsze, skuteczniejsze, ich działanie utrzymuje się znacznie dłużej, a jeśli coś zrobimy samodzielnie, to mamy pewność czego używamy. Nawet jeśli na efekt trzeba troszkę poczekać, to lepiej metodą małych kroczków dojść do celu i móc go utrzymać, niż szybko osiągnąć zamierzony efekt i równie szybko go stracić.
Oto lista zabiegów, które można wykonać samodzielnie w domu i sposoby ich wykonania:

GŁADKA SKÓRA

Najprostszym sposobem na starcie martwego naskórka i powierzchownych zanieczyszczeń ze skóry jest wykonanie peelingu. Jeśli podczas kąpieli, do żelu pod prysznic albo mydła dodamy garść cukru i rozmasujemy taką miksturą ciało, to efekt będzie taki sam, jak przy użyciu specjalistycznego peelingu z drogerii. Nie tylko cena jest zachęcająca, sam cukier ma wiele właściwości odżywczych, które przenikając przez skórę, także odpowiednio ją odżywią. Jeśli nie mamy skóry wyjątkowo wrażliwej ani podrażnionej, zamiast cukru można zastosować sól. Pamiętać należy, ze im większa wrażliwość skóry, tym mniejsze ziarna są zalecane.

PIĘKNE STOPY

Sposób naszych babć na piękne stopy nadal jest jak najbardziej aktualny!
Zmęczone stopy wystarczy moczyć w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła albo soli, żeby zapewnić im ulgę. Jeśli mamy na piętach twardy naskórek, to oczywiście należy go usunąć specjalną tarką, a po kąpieli nasmarować pięty ciepłym olejkiem parafinowym i następnie założyć bawełniane skarpetki. (olejek parafinowy nalewamy na spodeczek i kładziemy na kubek z wrzątkiem, kiedy olejek się nagrzeje, ale nie będzie parzył, można nim nasmarować stopy). Taki okład można również stosować na dłonie, ale parafina jest bardzo tłusta i po kilku godzinach, możliwe są trudności z jej usunięciem.

LŚNIĄCE WŁOSY

Raz w tygodniu warto natrzeć skórę głowy przy nasadzie włosów olejkiem rycynowym, później należy owinąć włosy ręcznikiem i wytrzymać tak przez 6 godzin (dlatego najlepiej robić to na noc). Ne efekt niestety musimy sporo poczekać, ale po roku mamy gwarancję, że nasze włosy będą zdrowe, lśniące i bardzo mocne. Odstraszyć może długi czas oczekiwania, ale nie wymyślono jeszcze odżywki, która działałaby lepiej i szybciej.

JĘDRNE CIAŁO

Żeby ujędrnić ciało, najlepiej stosować peeling wmasowując go gruboziarnistą gąbką albo specjalną rękawicą w te części, które ujędrnienia potrzebują. Peelingu lepiej unikać w przypadku biustu, bo tu mamy zbyt delikatną skórę. Natomiast pomoże nam tutaj kierowanie na piersi naprzemiennie ciepłego i zimnego strumienia wody.

OLŚNIEWAJĄCE SPOJRZENIE

Aby móc uwodzić wzrokiem, oczy nie mogą zmęczone. Dlatego też po całym dniu przed komputerem albo przed ważnym wyjściem warto przygotować okład z torebki herbaty, rumianku, świetlika lekarskiego albo lodu. Takie okłady na pewno przyniosą ulgę po kilku minutach.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz