Czekolada wyszczupla!

Każdemu z nas czekolada kojarzy się z niebiańską rozkoszą w ustach. Chyba nie ma na świecie osoby, która nie lubi smaku czekolady. Często niestety powstrzymujemy się przed jej zjedzeniem w obawie przed przytyciem. Czy zawsze jednak trzeba odmawiać sobie czekoladowej rokoszy? Wcale nie! Są bowiem sposoby na to, żeby duże ilości wspaniałej, aromatycznej czekolady pomogły nam schudnąć i poczuć się fantastycznie

Dlaczego czekolada poprawia nam humor?

Cudowne właściwości czekolady są nam znane od wieków. Wiemy, że poprzez jej zjedzenie poprawia nam się nastrój. Dzieje się tak ponieważ czekolada w kontakcie z naszym organizmem powoduje wydzielanie się hormonu szczęścia. Co ciekawe, wcale nie musimy jej zjeść, żeby w naszym ciele zaczęły wytwarzać się dodatkowe endorfiny. Czekolada jest również bardzo bogatym źródłem mikro i makroelementów. Zawiera wiele witamin, które mają wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Mowa tu jednak o prawdziwej czekoladzie, a nie o deserowej czy też mlecznej, którą możemy zjeść. Czekolada wykorzystywana do zabiegów drenujących i wyszczuplających jest bowiem kompletnie niejadalna.

Czy zabieg czekoladowy wyszczupla?

Jest kilka powodów, dla których warto jest wybrać się na zabieg czekoladowy do kosmetyczki. Z powodzeniem możemy go wykonać również w domu jeśli tylko mamy dostęp do odpowiedniej, dobrej jakości czekolady lub preparatów ja zawierających. O czym powinniśmy wiedzieć?

  • Czekolada idealnie natłuszcza i nawilża skórę
  • Ziarna kakaowca zawierają niezwykle cenny składnik aktywny – kofeinę – to ona właśnie ma właściwości drenujące i wyszczuplające
  • Dzięki zawartości mikro i makroelementów oraz witamin odżywia nasza skórę, poprawia jej jędrność oraz barwę
  • Czekolada jest aktywatorem dla naszego organizmu, dzięki stymulowaniu procesu wydzielania endorfin sprawia, że jesteśmy szczęśliwi, a także zyskujemy energię życiową oraz chęć do działania
  • Wspaniały zapach czekolady unoszący się w powietrzu podczas zabiegu jest swoistą aromaterapią. Już sam zapach czekolady napełnia nas pozytywnymi myślami i wywołuje uśmiech na twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Jeśli planujemy zafundować sobie zabieg czekoladowy, musimy się do niego odpowiednio przygotować. Wbrew pozorom wykonanie go w warunkach domowych wcale nie jest trudne!
Przed przystąpieniem do zabiegu należy wykonać dokładny peeling całego ciała. Szczególnie intensywnie potraktujmy peelingiem miejsca, które chcemy wyszczuplić szczególnie. W tym celu należy użyć preparatu zawierającego ziarna kakaowca

Na tak przygotowane ciało dokładnie należy nałożyć maskę czekoladową. Gotowe produkty są do kupienia w drogeriach. Warto zwrócić uwagę, aby maska zawierała takie składniki aktywne jak:

  • ekstrakt z kakaowca
  • l-karnityna
  • kofeina

Bardzo ważna jest również obecność składnika, który przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Może to być na przykład zielona herbata czy guarana. Kiedy już rozprowadzimy aromatyczną maskę na ciele czeka nas najtrudniejsze zadanie. Jeśli mamy taką możliwość powinnyśmy się owinąć przezroczysta folią spożywczą. Jeśli nie wystarczy podnieść temperaturę powietrza w łazience i tak, aby pobudzić organizm do wchłaniania składników. W salonach kosmetycznych stosuje się właśnie metodę owijania klientki i ułożenia jej na łóżku pod folią lub kocem termicznym. Maska na ciele powinna pozostać na około sześćdziesiąt minut.

Po upływie godziny możemy wziąć prysznic, osuszyć ciało i bardzo intensywnie wmasować wspaniale pachnący czekoladowy balsam do ciała.

Tak wykonany zabieg z pewnością poprawi humor każdej kobiecie. Zwłaszcza w pochmurny i zimny dzień.

Rekomendowane artykuły

1 komentarz

  1. Wiecie, czytam już któryś artykuł o odchudzaniu za sprawą gorzkiej pomarańczy i rzeczywiście jest to jakieś rozwiązanie. Bardzo smaczniutki artykuł, bardzo fajnie ujęty i traktujący o gorzkiej pomarańczy.

Dodaj komentarz