Jesień i zima sieją spustoszenia nie tylko w przyrodzie za oknem. Również nasza skóra często zostaje pozbawiona wielu składników odżywczych,  a tym samym traci blask, zdrowie i naturalne piękno. Jak je przywrócić?

Najbardziej narażona na te ubytki jest skóra twarzy, bo jej nie da się uchronić ubraniem przed działaniem mrozu i wiatru. Teraz, kiedy nadeszła wiosna i cała natura rodzi się na nowo, także nasza cera potrzebuje odpowiedniego pobudzenia i odżywienia. Możemy udać się do kosmetyczki, u której zostawimy sporo gotówki i od razu zostaniemy zaproszone na następną wizytę albo dokonać zakupu w drogerii.

To drugie rozwiązanie wydaje się tańsze, ale nigdy nie wiemy, co w danym kosmetyku naprawdę jest, a te sprawdzone preparaty maja swoją cenę (i to dosyć wysoką!). Żaden gotowy kosmetyk nie będzie w 100% naturalny a przeczytanie ulotki raczej niewiele nam da, bo te tajemnicze symbole są dla większości z nas nie do rozszyfrowania, a więc nie wiemy czy sobie pomagamy, czy szkodzimy. Poza tym po co stosować sztuczne preparaty, skoro można w pełni naturalnie upiększyć swoją twarz?

Jeśli więc nie chcemy zbankrutować, ale zarazem chcemy wiedzieć, czego używamy naprawdę, to wystarczy zastosować maseczki domowej produkcji. Oto lista maseczek i przepisy na ich wykonania:

MASKI NAWILŻAJĄCE:

  1. Jogurt naturalny zmieszać z łyżką miodu, rozłożyć równomiernie na twarzy, omijając okolice oczu i pozostawić na 10 minut. Następnie zetrzeć delikatnie wacikami kosmetycznymi a resztki maki zmyć letnią wodą.
  2. Do rozgniecionego ugotowanego ziemniaka dodajemy tyle mleka, aby konsystencja maski była odpowiednia (tzn., żeby nie była za gęsta, ale żeby nie spływała z twarzy), po pięciu minutach zmyć maskę ciepłą wodą.
  3. Zmieszać połowę rozgniecionego banana z 2 łyżeczkami mleka. Maskę trzymamy około 10 minut i zmywamy wodą.

MASKI OCZYSZCZAJĄCE:

  1. Do 2 łyżeczek otrąb rozgniecionych albo zmielonych dodajemy odrobinę oleju roślinnego. Maskę zmywamy letnia wodą po 2 minutach.
  2. Dodajemy trochę ciepłej wody (dla cery suchej ciepłego mleka) do 2 łyżeczek płatków owsianych. Nakładamy na twarz, kiedy papka zgęstnieje a po 20 minutach zmywamy wilgotnym wacikiem. Przy cerze suchej, maskę trzymamy 10 minut.

MASKI ROZŚWIETLAJĄCE:

  1. Dowolna postać świeżego ogórka wpływa na rozświetlenie skóry na naszej twarzy; możemy pokroić warzywo w talarki albo zmiksować i na buzię położyć papkę. Nie trzeba niczego więcej dodawać, żeby uzyskać efekt. Plasterki sprawdzają się lepiej, bo nie trzeba ich zmywać, wystarczy zdjąć, a twarz przemyć później tonikiem. Takie samo dziąłnie mają plasterki cytryny.

MASKI ODŚWIEŻAJĄCE

  1. Zgniatamy obrane i oczyszczone z pestek winogrona (około 8 sztuk) i taką papkę nakładamy na twarz. Zmywamy maskę po 20 minutach letnią wodą.
  2. 2 łyżki twarożku homogenizowanego mieszamy z jednym startym jabłkiem i dodajemy do tej mikstury 10 kropli oliwy. Maskę zmywamy ciepłą wodą po upływie 20 minut.
  3. Mieszamy rozgniecionego banana z łyżką śmietany (dość gęstej) i nakładamy na buzię. Kiedy maska wyschnie, można ją zmyć ciepłą wodą.

MASKI WYGŁADZAJĄCE

  1. Do jednego startego jabłka dodajemy troszkę mąki ziemniaczanej i sok z jednej cytryny. Trzymamy maskę przez 20 minut.
  2. Ucieramy 2 truskawki, 4 maliny i 1 żółtko a następnie dodajemy do tego ? łyżeczki mąki ziemniaczanej i łyżkę miodu. Po nałożeniu na twarz, czekamy aż maska wyschnie i następnie zmywamy ją ciepłą wodą.

MASKI PRZECIWZMARSZCZKOWE:

  1. 2 łyżki śmietany 18% do dajemy do startego ogórka (nie odciskamy soku!). Trzymamy maskę około 10 minut i usuwamy ją wilgotnym wacikiem.
  2. 5 startych truskawek mieszamy z łyżką oleju słonecznikowego. Miksturę zmywamy po 20 minutach.
  3. 2 łyżki twarożku dodajemy do 2 łyżek oleju słonecznikowego i soku z połówki pomarańczy. Po 20 minutach zmywamy maskę letnią wodą.
  4. Nakładamy na twarz papkę ze startego surowego ziemniaka (nie odsączając jego soku) i usuwamy maskę po 10 minutach.
  5. 2 łyżki siemienia lnianego zalewamy 4 łyżkami gorącej wody, miksturę przykrywamy i czekamy aż ostygnie. Następnie mieszamy, aż wywar zrobi się oleisty i nakładamy na twarz na 15 minut.

Bądź piękna na wiosnę!!!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz