Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MedicaMedica

Kosmetyki naturalne

Babcine sztuczki

Laboratorium kosmetyczne w domu.

Jeśli masz trochę fantazji, czasu i ochoty możesz zrobić świetne kosmetyki sama w domu. Nie jest to żadna nowość, już jedna z najpiękniejszych kobiet wszech czasów, egipska Kleopatra, znała magię naturalnego mleka, olejów i soków owocowych.

– Kosmetyka naturalna to wielki kontakt z naturą – mówi Anna Klocek, Prezes Krajowej Izby Kosmetycznej we Wrocławiu. Takie domowe laboratorium może być nie tylko sposobem na poprawę wyglądu, ale też świetną zabawą.

Tak naprawdę w domu można zrobić wszystko: maski, balsamy, kremy, toniki, wiele kosmetyków upiększających, ale też pielęgnacyjnych i leczniczych. Zawierają one wiele witamin, metali, aminokwasów, soli mineralnych oraz różnorodnych związków chemicznych niezbędnych w walce z awitaminozami i to zarówno przez działanie wewnętrzne jak i zewnętrzne. Warto jednak zaczynać od prostych i przede wszystkim bezpiecznych mieszanek.

– Jestem wielką zwolenniczką wprowadzania kosmetyki domowej do naszych sposobów dbania o swój wygląd. Są one może mniej trwałe niż te kupowane w sklepach ale na pewno są bardziej bezpieczne. Zioła, oleje, wszystko co znajduje się w przyrodzie jest bardzo cenne. Prawdziwe kremy i emulsje to nic innego jak połączenia wody i oleju w różnych proporcjach – opowiada Krystyna Łęczyńska, Dyplomowany Mistrz Kosmetyki, która prowadzi szkolenia z zakresu medycyny naturalnej. Wtóruje jej terapeutka medycyny naturalnej Magdalena Jabłońska – Często polecam swoim pacjentom takie różne domowe sztuczki np. kąpiele z ziołami, olejkami. Wpływają one świetnie nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale też organy wewnętrzne.

Skąd brać składniki? Wszyscy zgodnie twierdzą, że z własnej działki lub spiżarni. Jednak nie trzeba się przejmować, jeśli na działkę nie starcza nam już czasu. Wiele dobrych i bezpiecznych produktów, można znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością, a nawet aptekach. Często jest to jeszcze łatwiejsze. Żeby zrobić najprostsze maseczki wystarczy wyjść na sobotni bazarek i kupić świeże owoce i warzywa.

Eksperci jednak przestrzegają. Aby zrobić dobry i bezpieczny kosmetyk należy zainteresować się tematem, używać składników z wiadomego pochodzenia, a często warto poprosić o radę kosmetyczkę. Niektóre owoce czy warzywa mogą uczulać, dlatego dobrze jest zrobić wcześniej próbę na niewidocznym miejscu na skórze. – Robienie kosmetyków w domu to fajny pomysł. Warto jednak zasięgnąć rady kosmetyczki, która pomoże dobrać składniki odpowiednie dla naszej skóry – przestrzega Agnieszka Mikocka, kosmetyczka w Studio Urody “Elegance”.

Jeśli jednak nie znajdziemy czasu ,aby pobawić się w domowe laboratorium, warto poznać kilka podstawowych tajników, które poprawią nasz wygląd i samopoczucie bez wysiłku. Specjalistki zdradzają kilka zaskakująco prostych sekretów. – Najwspanialszymi kosmetykami dla mnie są olej szlachetny i woda mineralna – mówi Krystyna Łęczyńska. – Polecam oliwę plus olejek pistacjowy: wspaniale ujędrnia skórę – to sztuczka Magdaleny Jabłońskiej. – Świetnym kosmetykiem domowej roboty jest po prostu zdrowe odżywianie – dodaje z uśmiechem Anna Klocek.

ib

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Zobacz inne wpisy

Dieta

Znany naszym babciom pełen witamin sok brzozowy wraca do łask. Ten naturalny specyfik kupić można obecnie zarówno w sklepach ekologicznych, jak również w Internecie,...

Bez kategorii

Łuszczyca – choroba naszych czasów Według raportu Ocena całkowitych społeczno-ekonomicznych kosztów występowania łuszczycy i łuszczycowego zapalenia stawów z perspektywy gospodarki państwa na tę chorobę...

Zdrowie psychiczne

„Czuję ciepło, serce zaczyna mi szybciej bić… drżą kolana… co się dzieje?! Boże, chyba jestem chora. Tak, na pewno. Mam czterdzieści lat, uderzenia gorąca...

Dieta

Łuszczyca paznokcia – ten, kto na nią cierpi, dobrze wie, jak twardym jest przeciwnikiem. Jej objawy są często trudne do wyleczenia, wystarczy natomiast jeden...

Copyright © 2020 Medica.pl