Makijaż permanentny

Defekty urody można zatuszować na wiele sposobów. Ostatnio coraz większą popularność zyskuje makijaż permanentny. Makijaż ten wydaje się  świetnym sposobem na ukrycie niedoskonałości naszej urody, jak również podkreślenia jej piękna. Makijaż ten wykonany jest wyłącznie przez wykwalifikowana kosmetyczkę- linergistkę. Efekty takiego makijażu utrzymują się przez wiele lat- przeciętnie  od 3 do 6 lat, w zależności od jakości użytych kosmetyków, jak również rodzaju naszej skóry.

Zabieg ten nigdy nie oszpeca naszej urody, blednie naturalnie, a po kilkunastu miesiącach nie ma po nim śladu. Wykonanie takiego makijażu to nic innego jak tylko  umieszczenie kolorowego pigmentu pod skórą. Używane pigmenty to, w większości przypadków, mieszaniny zawierające wyciągi z roślin.

Zabieg makijażu permanentnego nie trwa długo. W zależności od salonu kosmetycznego wykonanie makijażu wykwalifikowanemu personelowi zajmuje od 20 minut do 2 godzin. Żadna kobieta nie powinna bać się bólu podczas tego zabiegu. Wszystkie czynności wykonywane są bowiem w znieczuleniu miejscowym.

Makijaż permanentny potrafi działać cuda! Dzięki niemu możemy powiększyć lub nadać nowy kształt brwiom lub choćby ustom.

Makijaż ten  jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet zapracowanych. Nie wymaga poprawek w ciągu dnia, bo zawsze wygląda idealnie. Sprawdza się nie tylko podczas eleganckich kolacji, ale także w pracy. Można w nim biegać, pływać, tańczyć- zawsze wygląda ładnie i nigdy się nie rozmazuje.

Makijaż permanentny to idealne rozwiązanie dla kobiet po chemioterapii, które utraciły własne brwi.  Kreska zrobiona nad okiem fachową ręką będzie wyglądała naturalnie, przez co pozbędziemy się kompleksów.  Makijaż ten jest też  świetnym rozwiązaniem dla osób mających problemy z koordynacją rąk dla których zrobienie tradycyjnego makijażu to duży problem.
Podczas  zabiegu używane są pigmenty nie alergizujące dlatego też jest makijaż permanentny jest świetnym rozwiązaniem dla osób o cerze delikatnej, które uczulone są na  popularne kosmetyki do makijażu.

Wadą tego makijażu jest nie możność zmiany jego koloru. W żadnym razie nie uda nam się w ciągu dnia zmienić odcieniu szminki nałożonej na usta. Dlatego decydując się na taki makijaż musimy być pewne, że dany kolor harmonizuje z nasza urodą. Nie musimy ulegać modzie i wybierać najmodniejszy odcień makijażu. Każda z nas jest inna, a makijaż powinien być dopasowany indywidualnie.

Czasami pigment makijażu permanentnego blednie. Należy wówczas go uzupełnić. W renomowanych salonach kosmetycznych taka poprawka jest bezpłatna.

Niekiedy po wykonaniu makijażu permanentnego na naszej twarzy może pojawić się opuchlizna.  To normalna reakcja naszego organizmu na tego typu zabiegi. Opuchlizna powinna ustąpić samoistnie w przeciągu kilkunastu godzin. Możemy przyśpieszyć ten proces przykładając na powieki torebki herbaty ekspresowej, uprzednio zaparzonej lub plastry ogórka. Złagodzą one podrażnienie oczu. Usta możemy obłożyć kostkami  lodu, które zniwelują uczucie bólu.

Czasami może się również zdarzyć pojawienie strupków w okolicach wykonania makijażu. Są one efektem uszkodzenia naczyń krwionośnych znajdujących się w skórze. Po kilku dniach nie powinno być jednak po nich śladu.

Należy pamiętać, aby kilka dni po zabiegu nie myć twarzy mydłem. Może ono bowiem dodatkowo podrażnić okolice makijażu. Przyjmuje się, że po około 4 dniach do mycia twarzy można użyć specjalnego, delikatnego toniku, a po około tygodniu można być twarz bez ograniczeń.

Choć makijaż permanentny ma wielu zwolenników to niestety ten zabieg kosmetyczny nie jest  zbyt tanią przyjemnością. Przykładowo w Warszawie ceny wykonania permanentnego makijażu na ustach to koszt od 650 do 1500 złotych, kreski na oczach- od 600 do 800 zł, brwi- od 750 do 900 złotych.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz