Oczyszczanie twarzy- sposoby i zalety popularnego zabiegu

Na zabieg popularnie zwany oczyszczaniem twarzy powinien się decydować każdy, kto chce długo zachować młodość oraz mieć piękną i zdrowo wyglądającą twarz. Regularna domowa pielęgnacja skóry twarzy nie zawsze w stu procentach wystarcza. Skórze trzeba dać również szansę na odetchnięcie i skutecznie pobudzić ją do samodzielnej regeneracji.

DLA KOGO JAKIE CZYSZCZENIE TWARZY?

Zabieg oczyszczania twarzy jest praktycznie dla każdego. Od rodzaju skóry zależy jedynie jaką metodą kosmetyczka zdecyduje się go przeprowadzić. Dla młodych cer z tendencją do przetłuszczania oraz osób z cerą normalną zalecane jest wykonanie oczyszczania twarzy metodą mikrodermabrazji. Kosmetyczka wykonuje ją przy pomocy urządzenia zawierającego mikrokryształki, które wyrzucane pod wpływem dużego ciśnienia penetrują skórę zbierając przy okazji wszystkie zanieczyszczenia. Osoby, które chcą nie tylko oczyścić twarz, ale także głęboko ją nawilżyć mogą zdecydować się na zabieg oczyszczania skóry twarzy za pomocą kwasów AHA i BHA. W tym przypadku używa się wysoko stężonych kwasów owocowych do rozpuszczenia wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń i martwego naskórka.
Na rynku pojawia się mnóstwo ciekawych urządzeń, które z pomocą nowoczesnych technologii pozwalają głęboko oczyścić naskórek nie podrażniając go. Jedną z takich metod jest oksybrazja, czyli oczyszczanie twarzy przy pomocy powietrza i soli fizjologicznej.

CZY KAŻDY MOŻE MIEĆ WYKONANY ZABIEG?

Jak w wielu innych przypadkach i tutaj musimy mieć świadomość, że w pewnych sytuacjach kosmetyczka może odmówić nam wykonania zabiegu czyszczenia twarzy. Mogą to być na przykład:

 • Opryszczka, brodawki czyli wirusowe zapalenie skóry
 • Trądzik różowaty
 • Rany i świeże blizny
 • Skłonność do tworzenia się bliznowców
 • Choroby bakteryjne skóry, czyli jej stany zapalne

Przed przystąpieniem do zabiegu kosmetyczka z pewnością dokładnie sprawdzi naszą twarz i doradzi, która metoda oczyszczania będzie dla naszej skóry odpowiednia.

KIEDY ZGŁOSIĆ SIĘ DO KOSMETYCZKI?

Niezależnie od metody, oczyszczania twarzy nie można wykonywać kiedy się chce.

Kiedy wykonanie oczyszczania skóry okazuje się najbardziej efektywne?

Na pewno zbawienne dla skóry jest jej intensywne oczyszczenie wiosną. Wykonanie mikrodermabrazji albo złuszczania kwasami AHA o tej porze roku pozwala na przygotowanie się skórze do lata i intensywnego promieniowania słonecznego. To doskonały czas, żeby poprzez oczyszczanie pozbyć się ze skóry toksyn zgromadzonych zimą. Już po pierwszym zabiegu skóra będzie świeża i delikatna. Dajmy jej jednak trochę czasu na zregenerowanie się.

Jesień z kolei to doskonały moment na pozbycie się wszelkiego rodzaju przebarwień oraz drobnych zmarszczek, które powstały w okresie letnim. Dzięki jesiennemu oczyszczaniu naskórek intensywniej się zregeneruje, a negatywne skutki korzystania z kąpieli słonecznych zostaną szybko zniwelowane.

Dlaczego wykonuje się oczyszczanie twarzy tylko wiosną i jesienią? Są to te pory roku, w których nasza skóra może spokojnie się zregenerować. Chodzi bowiem o nasilenie światła słonecznego. Wykonanie mikrodermabrazji w środku lata może spowodować powstanie przebarwień, a zimą mróz wywrze negatywny wpływ na złuszczoną i osłabioną skórę.


CO NAM DAJE OCZYSZCZANIE SKÓRY?

Wszelkie zabiegi wykonywane u kosmetyczki w celu oczyszczenia twarzy są zbawienne dla naszej skóry i całego organizmu. Dla osób, które ciągle jeszcze mają wątpliwości czy poddać się zabiegowi poniżej znajduje się lista zalet wykonania mikrodermabrazji lub złuszczania kwasami AHA:

 • Usunięcie z naskórka toksyn, zanieczyszczeń oraz martwych komórek
 • Wygładzenie skóry, widoczna redukcja zmarszczek, zmniejszenie dużych i całkowite usunięcie niewielkich blizn
 • Poprawienie mikrokrążenia w komórkach mające wpływ na odbudowę naskórka i zdrowy wygląd skóry na twarzy
 • Poprawa elastyczności skóry
 • Niwelacja zmian potrądzikowych, zmniejszenie porów skóry

Dowiedz się więcej: Przebarwienia Warszawa

Rekomendowane artykuły

1 komentarz

 1. Byłam na zabiegu bo od okresu dojrzewania zmagałam się z trądzikiem. Zabieg mnie nie rozczarował 🙂
  Ale po zabiegu musiałam pewne niedoskonałości które świenie zatuszował podkład i korektor od Earthnicity Minerals.
  Do tej pory stosuję te produkty 🙂

Dodaj komentarz