Jak (bezpiecznie) zdjąć hybrydę w domu ?

Manicure hybrydowy – jednym z najbardziej trwałych

Zdrowe i zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Z chwilą pojawienia się lakieru hybrydowego, świat manicure przeszedł totalną rewolucję. Manicure i pedicure hybrydowy okazały się strzałem w dziesiątkę ze względu na rozwiązanie odwiecznych problemów z malowaniem paznokci i np. odpryskiwaniem lakieru. Można śmiało powiedzieć, że Polki pokochały manicure hybrydowy.  O czym może świadczyć duża liczba salonów kosmetycznych oferujących takie usługi. Należy też zwrócić uwagę na rozwój gałęzi przemysłu kosmetycznego, związanego właśnie z pielęgnacją paznokci. Szczególnie popularne są marki Indigo, Semilac, Victoria Vynn, Słowianka.

Hybrydowa stylizacja paznokci w domowym zaciszu

Jednak wśród wielbicielek tego typu zabiegów pielęgnacyjnych można spotkać panie, które wybierają ścieżkę Do It Yourself, czyli zrób to sam.  Chodzi o to, że panie decydują się na samodzielne wykonanie manicure, co w obecnych czasach nie jest takie trudne. Pomoc mogą znaleźć na blogach beauty czy tutorialach na YT. Najsłynniejsza polska youtuberka z branży beauty Red Lipstic Monster, regularnie zamieszcza filmiki z samodzielnie wykonanymi stylizacjami paznokci.  Motywy wyboru takiej ścieżki są różne np. finansowe, spowodowane brakiem czasu lub po prostu chęcią nauczenia się czegoś nowego. Bardzo często osoby, które wykonują manicure dla siebie są profesjonalnie wyposażone w kosmetyki i sprzęt. Czasem o wiele lepiej niż nie jedna stylistka paznokci z “prawdziwego zdarzenia”.

Ostatni rok pokazał, że nawet osoby, które na co dzień korzystały z salonów kosmetycznych, nagle musiały same sobie poradzić choćby z tzw. zdjęciem hybrydy. No właśnie, ale jak to zrobić w sposób bezpieczny? Manicure hybrydowy sam w sobie nie niszczy paznokci, ale już nieprawidłowe zdjęcie lakieru może do tego doprowadzić.

Usuwanie hybrydy za pomocą frezarki

Najprostszą metodą, ale przeznaczoną dla osób, które mają fachową wiedzę i umiejętności jest zdjęcie hybrydy przy użyciu frezarki. Jest to najszybszy sposób, ale przy niewłaściwym użyciu sprzętu może doprowadzić do zniszczenia płytki paznokcia. Poza tym nie każdy dysponuje w domu takim sprzętem.

Użycie frezarki pozwala na szybkie i dokładne usunięcie lakieru hybrydowego.

Duet idealny

Jeżeli nie posiadamy w domu frezarki, hybrydę można usunąć za pomocą pilnika i acetonu. Poprawne  zdjęcie hybrydy powinno zostać wykonane w kilku krokach.

KROK PIERWSZY

Polega na delikatnym spiłowaniu wierzchniej warstwy lakieru.

KROK DRUGI

To aplikacja acetonu (można użyć wacików nasączonych acetonem).

KROK TRZECI

To nałożenie na płytkę folii aluminiowej do czasu, kiedy lakier zacznie odchodzić od paznokcia (ok 10 -15 minut). 

KROK CZWARTY

Za pomocą małego, drewnianego patyczka należy usunąć resztki lakieru z paznokci. Zdejmowanie lakieru powinno odbywać się w kierunku od skórek do końcówki płytki. Następnie trzeba wypolerować płytkę, a na końcu nałożyć na paznokcie odżywkę.

Waciki, folia aluminiowa, aceton i drewniana szpatułka. Tyle wystarczy, by bezpiecznie usunąć z paznokci lakier hybrydowy.

Sam pilnik też wystarczy

Jeszcze inną metodą zdejmowania hybrydy, którą możemy zastosować w domu bez użycia acetonu i folii aluminiowej, jest po prostu zdjęcie lakieru przy użyciu pilnika do paznokci. Ta metoda, choć również skuteczna,  zajmuje zdecydowanie więcej czasu i wymaga większego wysiłku. Zaczynamy od  spiłowania topu i lakieru za pomocą pilnika o wyższej gradacji (kształt łódki), który należy przykładać pod kątem ze względu na nierówną powierzchnię paznokci. Kiedy warstwa lakieru stanie się widocznie cieńsza,  konieczne jest użycie pilnika o niższej gradacji. Po usunięciu lakieru z płytki należy wykończyć zabieg polerką lub blokiem polerskim. Na koniec, aby paznokcie zachować w dobrej kondycji w płytkę i skórki wcieramy oliwkę.

Usuwanie hybrydy nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wymaga jedynie ostrożności, dokładności oraz odrobiny czasu. Dysponując odpowiednim sprzętem i chwilą wolnego czasu, każda z nas jest w stanie utrzymać nienaganny wygląd swoich paznokci, bez konieczności regularnego odwiedzania salonu kosmetycznego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz