Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MedicaMedica

Kosmetyki naturalne

Jak olejować włosy.

Olejowanie włosów – wszystko, co powinnaś wiedzieć

Zabiegi kosmetyczne znane są na świecie od setek, jeśli nie tysięcy lat. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się nie tylko te wymagające nowoczesnych narzędzi, ale też wraca do „korzeni”, choć oczywiście z wykorzystaniem innych składników lub usprawnionych specyfików znanych naszym przodkom. Bez wątpienia jednym z zabiegów zyskujących słusznie coraz większą popularność, jest olejowanie włosów. Produktów przeznaczonych do tego typu zabiegu jest na rynku coraz więcej, a on sam nie jest tak skomplikowany, jak mogłoby się wydawać.

Olejowanie włosów to bez wątpienia ratunek dla wypadających włosów, który jednocześnie znacznie poprawia wygląd naszej fryzury. Przy wykorzystaniu odpowiednich produktów możemy skutecznie walczyć ze stanami zapalnymi, łupieżem, a nawet rozdwajającymi się końcówkami. Olejowane włosy zyskują blask, wyglądają zdrowiej, są bardziej sprężyste i łatwiejsze do rozczesywania. Co więcej, chronimy je w ten sposób także przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, a nawet uszkodzeniami mechanicznymi.

Olejowanie odżywia, regeneruje i odbudowuje strukturę włosa.

Jak prawidłowo olejować włosy – porady

Olejowanie włosów należy rozpocząć od wybrania odpowiedniego oleju, dopasowanego do porowatości naszej skóry. Tę najlepiej określić wykonując odpowiednie testy, jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, na rynku dostępne są neutralne mieszanki, na przykład oleju sezamowego z olejem z awokado, czy oleju lnianego ze słonecznikowym. Jest ich na tyle wiele, że możemy eksperymentować i sprawdzać, która z nich najlepiej działa na nasze włosy.

Aby to jednak prawidłowo ocenić, należy prawidłowo wykonać olejowanie. Dostępnych jest wiele technik, dla początkujących osób najczęściej rekomendowana jest tzw. technika sucha. Olej należy nakładać na suche, niemyte przez jeden dzień włosy, na których nie znajdują się żadnego rodzaju lakiery czy utrwalacze. Niewielką ilość oleju rozprowadzamy na dłoniach i rozprowadzamy po powierzchni włosów. Dbajmy o staranność, sprawdzając, czy nie pozostały kosmyki, które mogliśmy przeoczyć. Następnie czekamy ok. 2-3 godzin i bardzo dokładnie spłukujemy olej z włosów.

Jeśli zależy nam na czasie możemy, nałożyć olej na lekko wilgotne włosy i założyć na głowę czepek lub ręcznik. W ten sposób możemy skrócić czas zabiegu nawet do pół godziny, lecz rekomendowany czas to około godziny do dwóch. W tym wypadku także pamiętajmy, by dokładnie spłukać olej.

Aby ułatwić sobie samo spłukiwanie, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Po pierwsze, nie używajmy zimnej wody, dobrym sposobem jest także nałożenie na około kwadransa odżywki, a dopiero potem zmycie całości z użyciem szamponu. Do odsączania kosmyków możemy użyć chusteczki lub ręcznika. Pozwolą one także sprawdzić, czy w którymś miejscu olej nie pozostał na włosach. Unikajmy odżywek zawierających silokony, mogą one bowiem utrudnić proces spłukiwania.

Pamiętajmy, że jedno olejowanie nie sprawi, że nasze włosy w magiczny sposób staną się piękne. Zabieg warto powtarzać systematycznie dwa razy w tygodniu. Należy także zwrócić uwagę, że choć bardzo skuteczne, olejowanie nie jest remedium na wszelkie problemy z włosami. Jednak w połączeniu z innymi metodami daje doskonałe efekty wizualne, a nasze włosy są zwyczajnie zdrowsze. Nie ma więc wątpliwości, że warto.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Zobacz inne wpisy

Dieta

Znany naszym babciom pełen witamin sok brzozowy wraca do łask. Ten naturalny specyfik kupić można obecnie zarówno w sklepach ekologicznych, jak również w Internecie,...

Bez kategorii

Łuszczyca – choroba naszych czasów Według raportu Ocena całkowitych społeczno-ekonomicznych kosztów występowania łuszczycy i łuszczycowego zapalenia stawów z perspektywy gospodarki państwa na tę chorobę...

Zdrowie psychiczne

„Czuję ciepło, serce zaczyna mi szybciej bić… drżą kolana… co się dzieje?! Boże, chyba jestem chora. Tak, na pewno. Mam czterdzieści lat, uderzenia gorąca...

Dieta

Łuszczyca paznokcia – ten, kto na nią cierpi, dobrze wie, jak twardym jest przeciwnikiem. Jej objawy są często trudne do wyleczenia, wystarczy natomiast jeden...

Copyright © 2020 Medica.pl