Depilacja- metody i rezultaty

depilacja-włosów-nogiNajczęściej pragniemy pozbyć się owłosienia z dołów pachowych, nóg, tzw. strefy bikini. Kobiety, które maja problem z nadmiernym owłosieniem lub ich włosy są dosyć grube i ciemnie usuwają je również z rąk a czasem twarzy. Do pozbywania się owłosienia stosujemy kilkanaście różnych metod. Niektóre z nich stosujemy samodzielnie w domu. Często przekonujemy się jednak, że stosowane domowe metody depilacji nóg lub pach dają krótkotrwały efekt. Część kobiet decyduje się na depilację, która wykonywana jest w gabinetach kosmetycznych, salonach odnowy biologicznej, a także klinikach urody.
Pamiętajmy, że w przypadku nadmiernego owłosienia, kiedy włosy na różnych częściach ciała są grube, mocne i gęste, pojawiają się na twarzy lub klatce piersiowej może to być oznaką choroby. Depilacja w takim przypadku pomaga poradzić sobie ze skutkiem choroby, ale nie może jej wyleczyć. W takich sytuacjach niezbędna jest konsultacja lekarska.

Jak depilować się w domu?

Średnio jeden raz w tygodniu kobiety poświęcają około godziny czasu na depilację swojego ciała. Do usuwania uporczywie wyrastających włosków używamy różnych kosmetyków i próbujemy najrozmaitszych metod. O tym, która z nich jest najbardziej skuteczna decyduje nie tylko rodzaj stosowanego preparatu, ale przede wszystkim rodzaj włosów i nasze genetyczne predyspozycje do ich wyrastania.

Maszynka do golenia

W każdym sklepie dostępne są maszynki do golenia. Kiedyś była to najbardziej popularna metoda usuwania owłosienia na nogach, w dołach pachowych, a także w okolicach bikini. Niestety maszynka do golenia ścina włosy na granicy naskórka, ale nie usuwa ich całkowicie. Pamiętajmy, że maszynki do golenia powinny być używane tylko jeden raz. Ich kilkukrotne użycie zwiększa ryzyko wywołania zakażeń oraz zapalenia mieszków włosowych. Omijajmy również znamiona i miejsca, w których naskórek jest uszkodzony. Koszt maszynki do golenia to 1-5 zł.

Depilator elektryczny

Przez wiele kobiet ceniony za to, że pozwala zapomnieć o goleniu się przynajmniej przez okres 2-3 tygodni. Regularne stosowanie depilatorów elektrycznych ma swoje zalety i wady. Do zalet należą niewątpliwie gładkie nogi oraz to, że z czasem włosów odrasta coraz mniej i są one coraz słabsze. Wadą tej metody są wrastające włoski, które nie potrafią przebić się przez naskórek. Depilacja jest również dosyć bolesna, jednak z czasem można się do tego rodzaju nieprzyjemnych odczuć przyzwyczaić. Depilator to dosyć duży wydatek – zazwyczaj około 150zł.

Kremy depilujące i inne środki chemiczne

Wybór preparatów pomagających usunąć włosy jest ogromny. Producenci prześcigają się w pomysłach, składach oraz obietnicach cudownie gładkich nóg. Trzeba przyznać, że preparaty, które nanosimy na ciało rzeczywiście usuwają włosy. Zazwyczaj wypalają je lub działają w taki sposób, aby włos został osłabiony i skruszał. Czas aplikacji to zazwyczaj 10-20 minut. Preparat wraz z włosami usuwa się przy pomocy szpatułek. W sklepach dostępne są również rozmaite plastry woskowe. Niestety w przypadku mocnych i gęstych włosów środki takie okazują się być zupełnie nieskuteczne. Są za to doskonałym sposobem kiedy chcemy uzyskać szybki efekt, kiedy na przykład wybieramy się na bankiet lub randkę. Metoda mało kosztowna bo ceny preparatów wahają się w granicach od 5 do 40 złotych.

Czy istnieje skuteczny sposób na usunięcie włosów?

Oczywiście, że istnieje! Kosmetyczki, kosmetolodzy oraz lekarze przez cały czas opracowują coraz bardziej skuteczne metody usuwania owłosienia. Jeśli więc chcemy pozbyć się włosów raz na jakiś czas lub usunąć je trwale to mamy do wyboru kilka metod.
Woski ciepłe i zimne – stosowane są w gabinetach kosmetycznych. Kosmetyczka podgrzewa odpowiednią ilość wosku, następnie aplikuje go na tę część ciała, z której chcemy usunąć włosy, przykłada pasek flizelinowy. Kiedy wosk zastygnie wystarczy szybkim ruchem oderwać pasek. Dobrze wykonany zabieg daje100% skuteczność w usunięciu włosów. Jest on bolesny zwłaszcza jeśli depiluje się woskiem doły pachowe oraz tzw. wąsik. Zabieg z użyciem wosku wykonuje się co 6 tygodni. Wiele kobiet jest z niego bardzo zadowolonych. Ceny w gabinetach są uzależnione od depilowanego obszaru. Za usunięcie wąsika zapłacimy 10 złotych, depilację pach, łydek około 30 zł.
Epilacja – jest to usuwanie zbędnego owłosienia poprzez wykorzystanie właściwości elektrolizy. Jest to nakłuwanie mieszków włosowych igłą będącą pod wpływem prądu o natężeniu 0,5-1,5mA. Osłabiony działaniem prądu włos daje się bardzo łatwo usunąć. Po 3-4 krotnym powtórzeniu zabiegu włosy znikają raz na zawsze. Cebulki bowiem obumierają i przestają produkować włosy. Zanim to jednak nastąpi po pierwszym i drugim zabiegu zaobserwujemy, że odrastające włosy są znacznie słabsze i jaśniejsze. Niestety jest to zabieg dosyć bolesny. Metoda dosyć kosztowna bo ceny zabiegów zaczynają się od 300zł, a kończą nawet na 2-3 tysiącach. Alternatywą dla epilacji może być metoda blend oraz zabiegi laserowe, które działają na podobnej zasadzie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz