Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MedicaMedica

Profilaktyka i leczenie

Pielęgnacja skóry po depilacji.

Pielęgnacja skóry po depilacji to absolutny obowiązek, niezależnie czy została ona przeprowadzona za pomocą maszynki, plastrów czy depilatora. Usuwanie owłosienia może powodować mikrourazy, zaczerwienienia i stany zapalne. Warto dowiedzieć się, jak ukoić podrażnienia, aby skóra odwdzięczyła się nam gładkością i zdrowym wyglądem.

Maszynka, krem czy wosk?

Niezależnie od wybranej metody depilacji, zawsze dochodzi do urazów skóry. Maszynka usuwa wierzchnią warstwę naskórka, nierzadko ją kalecząc, wosk, z kolei, powoduje uszkodzenia wyrywając dużą ilość włosów w jednym czasie, krem do depilacji zawiera agresywne substancje chemiczne, a laser wywołuje podrażnienia. I choć skóra posiada właściwości regeneracyjne, warto ją wspomóc.

Pielęgnacja po depilacji, czyli od czego zacząć?

Tak naprawdę, skórę warto pielęgnować codziennie, zaś dodatkowa troska przed depilacją każdorazowo jest wskazana. Dbanie o skórę warto rozpocząć od jej zahartowania. Regularne peelingi, dogłębne nawilżanie i właściwe dopasowanie kosmetyków uodparniają ją i redukują ryzyko podrażnień. Przed zabiegiem usuwania owłosienia warto stosować preparaty z ceramidami. Bezpośrednio przed depilacją… Przede wszystkim, warto zadbać, aby skóra była rozgrzana i zmiękczona. Dlatego, usuwanie owłosienia warto przeprowadzić zaraz po kąpieli, ale jeszcze przed nałożeniem kremu czy balsamu. Przed depilacją warto pozbyć się martwego naskórka. Umożliwia to skórze pełne czerpanie z właściwości odżywczych kosmetyków stosowanych po zabiegu. Do tego celu zaleca się przeprowadzenie masażu za pomocą rękawicy marokańskiej. W ten sposób pobudzone zostaje mikrokrążenie, co korzystnie odbije się na wyglądzie skóry, zaś usunięty martwy naskórek zahamuje wrastanie się włosków.

Co po depilacji?

W trakcie depilacji nierzadko dochodzi do poważniejszych uszkodzeń naskórka. Maszynka może skaleczyć, zaś depilator zbyt gwałtownie rwać włoski, co również wywołuje podrażnienia. Przez naruszoną barierę skórną mogą przenikać drobnoustroje, który przyczyniają się do powstawania stanów zapalnych. Wszystkie uszkodzenia na ciele warto przetrzeć wodą utlenioną lub łagodnym płynem dezynfekcyjnym (bez alkoholu).

Następnym krokiem po depilacji jest nawilżanie. Do tego celu warto wybierać kosmetyki zawierające łagodzące podrażnienia alantoinę, pantenol czy wyciągi roślinne. Doskonale sprawdzi się tu olejek Moringa, który koi zranienia i nawilża skórę. Dodatkowo, zaraz po usunięciu włosów, na skórę warto nałożyć balsam na bazie aloesu, który wykazuje działanie przeciwzapalne, a także łagodzące. Ważne, aby zawierał on alantoinę, rumianek czy prowitaminę B5. Gojenie podrażnionej depilacją skóry z pewnością wspomogą odżywcze maski, które można uzyskać mieszając balsam lub krem nawilżający z płatkami owsianymi i witaminą E. Równie kojąco działa nałożona na wydepilowaną skórę gruba warstwa nierafinowanego masła shea lub oleju kokosowego.

Gładka i promienna skóra po depilacji to marzenie wielu osób. Jej uzyskanie wcale nie jest trudne, a okazuje się, że odpowiednio zadbana, stanowi ogromny atut zarówno kobiecej, jak i męskiej urody.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Zobacz inne wpisy

Dieta

Znany naszym babciom pełen witamin sok brzozowy wraca do łask. Ten naturalny specyfik kupić można obecnie zarówno w sklepach ekologicznych, jak również w Internecie,...

Bez kategorii

Łuszczyca – choroba naszych czasów Według raportu Ocena całkowitych społeczno-ekonomicznych kosztów występowania łuszczycy i łuszczycowego zapalenia stawów z perspektywy gospodarki państwa na tę chorobę...

Zdrowie psychiczne

„Czuję ciepło, serce zaczyna mi szybciej bić… drżą kolana… co się dzieje?! Boże, chyba jestem chora. Tak, na pewno. Mam czterdzieści lat, uderzenia gorąca...

Dieta

Łuszczyca paznokcia – ten, kto na nią cierpi, dobrze wie, jak twardym jest przeciwnikiem. Jej objawy są często trudne do wyleczenia, wystarczy natomiast jeden...

Copyright © 2020 Medica.pl