Sposoby na szybkie zapuszczenie włosów

Długie, lśniące i zdrowe włosy uznawane są za jeden z największych atutów kobiety. Nie dziwi więc fakt, że pielęgnacji włosów poświęca się sporo czasu i funduszy. Można znaleźć wiele sposobów na sprawienie, żeby włosy prezentowały się pięknie, błyszczały i cieszyły oko. Jednak często pojawia się pytanie: w jaki sposób można szybko zapuścić włosy? Poniżej podpowiadamy kilka sposobów na cieszenie się długimi włosami.

Zapuszczanie włosów może nauczyć cierpliwości. Szacuje się, że włosy rosną średnio około 1-1,5 cm na miesiąc. Dużo zależy również od indywidualnych predyspozycji i uwarunkowań genetycznych. Niektóre źródła podają również, że włosy mogą rosnąć szybciej w okresie letnim. Za inny aspekt wpływający pozytywnie na porost włosów uznaje się sen. Poniżej prezentujemy najskuteczniejsze sposoby na szybkie zapuszczenie włosów:

  • Zadbanie o końcówki – włosy będą rosły dużo szybciej i, co równie ważne, będą w dobrym stanie, jeżeli odpowiednio wcześnie zadba się o ich końcówki. Chociaż może to wydać się trochę paradoksalne, pierwszym krokiem do skutecznego zapuszczania włosów powinna być wizyta u fryzjera i podcięcie końcówek. Przycięcie długości o nawet 2-3 centymetry powinno przełożyć się na to, że włosy będą w lepszej kondycji.  W trakcie zapuszczania włosów nie trzeba odwiedzać fryzjera częściej niż co 2 miesiące. Oprócz tego warto przywiązywać szczególną wagę do pielęgnacji końcówek. Przydatne w tym może być zabezpieczanie ich przed uszkodzeniami mechanicznymi, nakładając odpowiednio dobrany olejek czy serum.
  • Pielęgnacja skóry głowy – kolejną ważną kwestią jest stan skóry głowy oraz odpowiednia stymulacja, która może przełożyć się na wysyp tzw. baby hair. Popularną metodą na szybkie zapuszczanie włosów jest regularny masaż skóry głowy. Można do tego użyć specjalnych szczotek, które poprawią krążenie skóry głowy i dotlenią ją. Innym sposobem jest wykonanie masażu opuszkami palców. Niezależnie od metody masaż głowy połączony z regularnymi peelingami oczyszczającymi skórę głowy powinny przełożyć się na szybszy przyrost włosów.
  • Maski, napary i wcierki – te metody sprawdzą się u osób, które cechuje regularność. Atutem tego rozwiązania jest to, że maski, napary i wcierki można przygotować z rzeczy, które posiada się w domu. Na porost włosów doskonale sprawdzą się metody znane jeszcze przez nasze babcie, np. płukanie włosów naparami ziołowymi. Do masek i wcierek warto dodać olejek rycynowy, który znany jest ze swoich właściwości przyspieszających porost włosów.
  • Dieta – oprócz oczywistych kwestii związanych z pielęgnacją włosów i stosowaniem specyfików, warto również mieć świadomość tego, jak duży wpływ na porost włosów ma odpowiednia dieta. Warto wzbogacić swój jadłospis o produkty bogate w cynk, biotynę, witaminy z grupy B i C oraz kwasy tłuszczowe. Polecamy więc włączenie do diety warzyw zielonych, orzechów, pestek dyni czy owsa. Warto również spróbować przyjmować substancje wzmacniające „od środka” – np. poprzez picie naparów z pokrzywy czy siemienia lnianego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz