Z dwójką dzieci na spacer!?

Niedawno zostaliście rodzicami drugiego maleństwa. Te pierwsze, już zaczyna mieć własne zdanie, próbuje chodzić własnymi ścieżkami. Jednak z racji pojawienia się na świecie całkowicie zależnego od Was dziecka, musicie jakoś pogodzić rolę rodziców nad dwójką maluchów.

Chociaż różnica wieku może być niewielka, to jednak jest już dość mocno dla Was zauważalna. Nie tylko w czasie wyjątkowych sytuacji, kiedy obserwujecie rozwój własnych dzieci. Tak naprawdę w każdej codziennej sytuacji, z którą musicie się zmierzyć. Również podczas rodzinnych spacerów.

Spacery z dwójką maluchów – to czysta przyjemność!

Myślicie sobie, że to chyba zwykły żart. Ani razu nie udało Wam się wyjść z dwójką dzieci o czasie, zawsze zapoceni, zestresowani lub bezsilni. Najmłodsza latorośl po ubieraniu wszystkich warstw chroniących przed chłodem lub mniej korzystną aurom, daje się w końcu potulnie ułożyć w wózku. Co jednak zrobić ze starszym dzieckiem? Dwu-, trzy-, a nawet czterolatek jest już przecież za duży na wózek. Spacerówka przy spacerze bez współmałżonka odpada. Chociaż już pewnie niejednokrotnie postulowaliście o dodatkową parę rąk. Przy dwójce dzieci przydałaby się do przytulania, głaskania, karmienia – nie tylko do prowadzenia dwóch wózków.

W tym przypadku Wasze niewypowiedziane życzenia zostały spełnione. Możecie przestać walczyć ze swoim starszym dzieckiem, które jest na tyle dorosłe, by iść na własnych nóżkach, a na tyle małe, by móc się nagle rozpłakać i oznajmić, że nigdzie dalej nie idzie. Rozwiązaniem tej patowej sytuacji jest dostawka do wózka. Jeszcze trochę psychologii i Twoje starsze dziecko będzie czuło się jak prawdziwy król lub księżniczka siedzące na honorowym miejscu.

Nobla dla tego, kto to wymyślił!

Dostawka do wózka siedząca lub stojąca to element, który możesz podłączyć do wózka z młodszym dzieckiem. Starsza pociecha może się usadowić na specjalnym foteliku lub stanąć na platformie. Konstrukcja jest w pełni bezpieczna, a także pozwalająca na błyskawiczne podczepienie do wózka. Starsze dziecko może w każdej chwili zdecydować, czy siada na dostawionym foteliku, czy maszeruje na własnych nóżkach. Wszystkie spacery, a także załatwianie spraw urzędowych lub zakupów, będą kosztować Was znacznie mniej stresu, a także ograniczą płacz i marudzenie dzieci.

Dostawki do wózków wykonane są z materiałów odpornych na wilgoć. Nie musisz się obawiać, że przy nadejściu przelotnego deszczu czeka Cię natychmiastowe szukanie schronienia. Dodatkowo dostawki w formie fotelików, jak i również platform do stania, posiadają wytrzymałe i idealne na polskie chodniki kółka. Dla każdej mamy wychodzącej na spacer lub załatwianie różnych sprawunków, stan techniczny “pojazdu” jest niezwykle istotny. Nie zawsze można poruszać się po gładkich “autostradach” pomiędzy jednym, a drugim marketem. W dużych miastach do pokonania często są krawężniki, kocie łby, nie mówiąc o wyrwach w chodnikach.

Zaleca się, by starsze dziecko, które nie jest w stanie całej podróży wytrzymać na stojąco, usadawiać w dostawianym foteliku. Taka dostawka wyposażona jest w dopasowane pasy bezpieczeństwa. Dzięki czemu ciekawość świata nie spowoduje przykrego upadku.

To nie brzmi jak piękny sen, ale jak najprawdziwsza prawda. Dwójka dzieci na spacerze nie będzie dla Ciebie wyzwaniem, ale czystą przyjemnością. Wystarczy uzbroić się w odpowiedni arsenał. W końcu chodzi o to, by codzienność była dla Was zdobywaniem przygód, poznawaniem świata, cieszenia się każdą chwilą. Czasem naprawdę niewiele trzeba, by sprytne rozwiązanie pomogło Wam pozbyć się codziennych trudności.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz