Zaufaj żywiołom

Morze i powietrze. Dwa żywioły i dwie doskonałe metody lecznicze. Korzystanie z ich dobrodziejstw nie jest już tylko możliwe podczas urlopu. Dziś tlen kupujemy w barze, a morze w słoiku.

Morze i powietrze. Dwa żywioły i dwie doskonałe metody lecznicze. Korzystanie z ich dobrodziejstw nie jest już tylko możliwe podczas urlopu. Dziś tlen kupujemy w barze, a morze w słoiku.

Współczesne kobiety ufają głównie innowacyjnym metodom leczniczym. Możemy likwidować zmarszczki laserem, poprawiać niedoskonałości swojej urody w gabinecie chirurgicznym. Kobiety są w stanie zapłacić wiele, by czuć się zdrowo i atrakcyjnie wyglądać. Okazuje się, że wcale nie ma takiej potrzeby. Wystarczy umiejętnie korzystać z tego, co daje nam natura.

Talasoterapia

Morze daje ciału wyjątkowo dużo minerałów i mikroelementów, które skutecznie wpływają na zdrowie. “Leczenie morzem” to przyjazny sposób na regenerację organizmu bez większego wysiłku. Kąpiele pobudzają krążenie krwi oraz przyspieszają usuwanie toksyn z organizmu. Największym skarbem środowiska morskiego w kwestii urody są algi. Od tysięcy lat były pożywieniem dla ludzi i zwierząt. Teraz są przede wszystkim bazą dla wielu kosmetyków. Właściwości alg zależą w dużej mierze od środowiska, w którym się rozwijają, od stopnia zasolenia wód, od prądów morskich, a nawet od sposobu ich połowu. Algi morskie zawierają dużo substancji organicznych takich jak aminokwasy, proteiny, węglowodany, witaminy. Wzbogacają także organizm człowieka o jod, magnez, żelazo oraz chlor.

Kuracja algami to jeden z głównych elementów oferty gabinetów odnowy biologicznej. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zafundować sobie tego typu zabiegi we własnym domu.

Ten szczególny skarb morza jest polecany przez lekarzy w chorobach skóry: trądziku młodzieńczym, łuszczycy, egzemie. Wystarczy przygotować papkę z alg i nałożyć ją na skórę twarzy i szyi, następnie poczekać dwadzieścia minut i dokładnie ją zmyć. Tego rodzaju częste zabiegi gwarantują gładszą i zdrowszą cerę bez zaskórniaków i pękających naczynek.
Stosowanie alg ułatwia gojenie się ran, koi ból i swędzenia po ukąszeniu owadów, a nawet uśmierza uczucie pieczenia po zbyt intensywnej kąpieli słonecznej.

Tlenoterapia

Modny sposób na spędzanie czasu w wielu zachodnich krajach. Jednocześnie bardzo dobra metoda na odzyskanie energii po ciężkim dniu. Polecana głównie osobom, które nie uprawiają sportu, prowadzą niezdrowy tryb życia, palą papierosy i często są podatni na działanie stresu. Do wszystkich czynności, nasz organizm potrzebuje tlenu. Dlatego jego obecność gwarantuje prawidłową pracę serca i odpowiedni poziom cholesterolu.

Okazuje się, że inhalacja powietrzna z udziałem tlenu, pomaga zachować młody wygląd oraz opóźniają procesy starzenia się. Niemieccy naukowcy wyliczyli, że osoba, która regularnie poddaje się tlenowym kuracjom żyje średnio o 10 lat dłużej.

“Prof. Manfred von Ardenne, twórca Wielostopniowej Terapii Tlenowej (WTT) wykazał, że inhalacja tlenem czasowo określona w odpowiedniej ilości przy równoczesnym dowozie substancji życiowych (witamin, makro- i mikroelementów) jak i ruch dla pobudzania krążenia, podnosi na dłużej status energetyczny organizmu.” -twierdzi
Lek.med.Lidia Golianek-Kurczuk, Specjalista Medycyny Ogólnej.

Poddając się terapii tlenowej należy pamiętać, że nasz organizm uzbrojony w odpowiednią jego ilość lepiej będzie przyswajał witaminy i sole mineralne z pokarmu. Tlen pomoże także przy wzroście korzystnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego.

Brak wystarczającej ilości tlenu źle wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale też stan zdrowia. Objawami niedotlenienia są m.in. kiepska kondycja, zmniejszenia odporności, spadek energii i wzmożone działanie stresu. Niedotlenienie prowadzi do wielu poważnych schorzeń. Zaburzenia układu krążenia to jedne z najpoważniejszych chorób, które dotykają człowieka.

Zamiast sięgać po kolejne leki na serce, włosy, skórę, czy odchudzanie warto zaufać ofertom, składanym nam przez dwa żywioły, które są w zasięgu ręki i portfela każdego z nas. Morze- zwłaszcza dla zwolenników pielęgnowania urody, i powietrze – dla tych, którzy zamiast iść na spacer lub do Centrum Tlenoterapii spędzają długie godziny przed komputerem. Tak jak teraz.

MK

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz