Ciało kocha balsamy

Balsam do rąk

Balsam do rąkKiedy tylko nadchodzi lato, półki w drogeriach zapełniają się tysiącami preparatów do ciała, które mają sprawić, że nasza skóra będzie zdrowa i piękna przez cały wakacyjny czas. Nic więc dziwnego, że kiedy stajemy przed sklepową półką z balsamami, musami, masłami do ciała, zwyczajnie nie wiemy co wybrać!

Jak wybrać dobry balsam?

Ponieważ preparatów nawilżających, brązujących, rozświetlających jest mnóstwo musimy wybierać je na zasadzie eliminacji. Balsam powinien być dobrany do rodzaju skóry. Sucha potrzebuje balsamu natłuszczającego, tłusta – nawilżającego, zbyt jasna – brązującego. Sprawdzajmy na etykietach do jakiego rodzaju skóry balsam jest przeznaczony. Doskonale jeśli oprócz odpowiedniego nawilżenia balsam działa antycellulitowo. Oczywiście każdemu z nas odpowiada zupełnie inny produkt, dlatego też poszukiwanie idealnego balsamu odbywa się często metodą prób i błędów. Dobrze dobrany balsam sprawi, że będziemy czuć się pewniej, ładniej i zdrowiej.

Jakie balsamy znajdziemy na półkach sklepowych?

Nawilżający – każdy balsam, mus czy masło do ciała skomponowane są tak, żeby odpowiednio nawilżać naszą skórę, a przy okazji nadawać jej wyjątkowy zapach. Nie każdy rodzaj skóry toleruje jednak wszystkie balsamy. To, jak się wchłaniają zależy od konsystencji i składników aktywnych. Jeśli więc czujemy, że jeszcze 15 minut po nałożeniu balsamu nasze ciało jest lepkie lub śliskie, oznacza to, że źle dobraliśmy preparat. Latem należy wybierać te balsamy, które nie tylko nawilżają, ale również chłodzą. Składnikami chłodzącymi skórę są aloes, kamfora, mięta, owoce;

Brązujący – ponieważ nie każdy może i lubi korzystać z brązującej siły słońca, w sklepach znajdziemy szereg preparatów, które pomagają nadać skórze opalony wygląd. Balsamy brązujące są idealnym rozwiązaniem ponieważ stopniowo zmieniają kolor skóry, efekt jest widoczny dopiero po 3-5 aplikacjach i nie musimy się obawiać o powstawanie plam na ciele czy brudzenie jasny ubrań. Balsamy brązujące są idealne do tego, aby smarować nimi nogi, które opalają się wolniej niż reszta ciała;

Opalizujący – balsamy opalizujące wzbogacone są o drobinki, które podczas aplikacji pozostają nie wchłonięte na naszej skórze. Dzięki swojej strukturze połyskują na naszej skórze kiedy zaświeci na nią słońce. Balsamy takie stanowią delikatną perłową masę, a informacja o odrobinkach rozświetlających zawarta jest na etykiecie. Balsamy rozświetlające dają natychmiastowy efekt!

Ujędrniający – balsamy ujędrniające należą do najbardziej pożądanej grupy balsamów. Ich popularność wzrasta szczególnie w okresie wiosennym i letnim kiedy to każdy z nas poszukuje cudownego środka na poprawę wyglądu skóry. Latem balsamy ujędrniające powinno się wcierać po wieczornej kąpieli i masażu lub peelingu ciała. Muszą być aplikowane w większej ilości oraz intensywnie wmasowane. Aby uzyskać widoczny efekt taki balsam trzeba aplikować codziennie przez przynajmniej 30-45 dni.

Wyszczuplający – tego rodzaju balsamy można podzielić na dwie grupy – chłodzące, które wyszczuplają poprzez chłodzenie i drażnienie skóry oraz rozgrzewające – po aplikacji bardzo wyraźnie odczuwane jest ciepło a skóra zaczerwienia się. Pamiętajmy jednak, ze sam balsam wyszczuplający cudów nie zdziała. Najlepiej jest aplikować go przed lub tuż po wysiłku fizycznym. W domu powinien być wcierany w ciało przynajmniej 3 razy dziennie.

Mimo, że rodzajów balsamów jest mnóstwo, a półki w drogeriach dosłownie uginają się pod ich ciężarem pamiętajmy, że skóra każdego z nas ma zupełnie inne potrzeby. Balsam powinien być dobierany indywidualnie. Dlatego właśnie opinie o poszczególnych preparatach czytane na forach internetowych lub w gazetach często bywają skrajnie różne. Każda skóra wymaga nawilżenia, ale od doboru składników, konsystencji balsamu oraz jego przeznaczenia zależy czy będzie nam odpowiadał, czy też nie. Latem bardzo ważne jest, aby balsam do ciała przechowywać w chłodnym miejscu. W upalne dni można włożyć go do lodówki. Podczas zakupu zawsze należy sprawdzać datę ważności.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz