Stopy na kamieniuLetnie obuwie zaprojektowane jest tak, aby prezentować odsłonięte stopy. Często traktujemy je jak swojego rodzaju biżuterię. Zapominamy jednak, że but prezentuje się ładnie przede wszystkim na zadbanej stopie. Latem powinniśmy szczególnie dbać o to, aby wyglądały zdrowo i ładnie!

Jest lato – zadbaj o stopy

Osoby, które nie chcą mieć dużego problemu z rogowaciejącym naskórkiem na stopach powinny dwa razy w roku wybrać się do kosmetyczki na zabieg pedicure. Jest to bardzo przyjemna wizyta w salonie, po której nasze stopy są gładkie, nawilżone, delikatnie zaróżowione i wyglądają naprawdę zdrowo. Nie powinniśmy się jednak ograniczać wyłącznie to pielęgnacji stóp w salonie kosmetycznym, ale wykorzystywać każdą okazję, żeby je nawilżać i ozdabiać

Dbamy o stopy w domu

Dbałość o należyty stan nóg a w szczególności stóp powinien być naszym codziennym obowiązkiem. Pamiętajmy, że nasza skóra na nogach jest wrażliwa i przesuszona. Większość z nas wmasowując po kąpieli balsam do ciała zupełnie zapomina o wewnętrznej stronie stóp. Dlatego właśnie każdego dnia powinniśmy nawilżać swoje nogi i stopy balsamem lub specjalnym kremem.

W zależności od tego jak szybko tworzy nam się warstwa jasna na podeszwach powinniśmy je moczyć oraz ścierać pumeksem raz na 7-14 dni. Pamiętajmy, żeby w równym stopniu traktować całą powierzchnię a po moczeniu obowiązkowo stopy nawilżyć!

Pomocne kosmetyki

W naszej szafce zdecydowanie powinno się znaleźć kilka kosmetyków do codziennej pielęgnacji stóp, które stosować będziemy regularnie:

Krem nawilżający – kremy do stóp mają zupełnie inny skład niż te, które nakładamy na twarz. Zazwyczaj zawierają menthol, kamforę, mocznik, wyciągi z owoców, ale wzbogacane są także witaminami. Ponieważ skóra na stopach bardzo szybko się przesusza kupujmy te kremy, które długo utrzymują poziom nawilżenia. Smarujmy je każdego dnia rano cienką, a wieczorem grubą warstwę kremu i zakładajmy na noc skarpetki, dzięki temu krem w całości się wchłonie i stopy będą zawsze nawilżone;
Peeling – powinien być stosowany raz w tygodniu. Należy zwrócić uwagę na to, że peelingi do stóp zawierają różnej wielkości ziarnistości. Najczęściej są to drobinki brzoskwini, awokado, które świetnie nawilżają, ale do każdego rodzaju stóp idealnie sprawdza się naturalny peeling. Może nim być cukier lub zmielone orzechy.
Dezodorant do stóp – o każdej porze roku a szczególnie latem musimy pamiętać o ochronie naszych stóp. Ponieważ w porze letniej bardzo łatwo jest zarazić się grzybicą, drożdżycą oraz innymi chorobami bakteryjnymi, musimy się przed nimi odpowiednio zabezpieczyć. W każdej aptece możemy kupić dezodorant, który nie tylko odświeży i ochłodzi stopy, ale również zapobiegnie nieprzyjemnym chorobom.

Wakacyjne SPA dla stóp

Lato jest czasem wakacji, wyjeżdżamy wtedy nad morze lub w góry. Warto wykorzystać więc to, co może nam zaoferować przyroda. Jeśli wybieramy się nad morze starajmy się chodzić jak najczęściej bosymi stopami po piasku. Jest to naturalny peeling i masaż, dzięki któremu dbamy o zdrowie. W górach zaś, jeśli tylko mamy taką możliwość powinniśmy schładzać nogi w zimnym morskim strumieniu. Zimna woda nie tylko ma bardzo pozytywny wpływ na lekko opuchnięte stopy zmęczone wędrówką i upałem, ale orzeźwia cały organizm.

Bardzo ładny wygląd możemy nadać stopom również poprzez odpowiednie ich ozdobienie. Latem, kiedy są one prawie cały czas odsłonięte warto zakładać biżuterię. Delikatna bransoletka lub dyskretny pierścionek na jednym z palców to detale, które skutecznie przyciągają uwagę do naszych stóp.

Musimy też zadbać o to, żeby nasze paznokcie na stopach były zawsze ładnie pomalowane. Każda stopa prezentuje się wyjątkowo dobrze, kiedy pomalujemy paznokcie kolorem żywym, intensywnym – takim jak czerwień, szafir, pomarańcz. Dopuszczalne są więc wszelkie szaleństwa. Poddając się im możemy pomalować każdy paznokieć na stopie innym kolorem lakieru. Jeśli jednak nie lubimy szaleć to pedicure typu french prezentuje się na stopach równie ciekawie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz