Dieta na zdrowe włosy i paznokcie

Dieta-arbuz

Dieta-arbuzWiele kobiet zmaga się z problemem słabych włosów i paznokci. Każda z Pań chce być atrakcyjna, podobać się mężowi, chłopakowi, czy nawet na ulicy lub w pracy. Niestety wiele czynników wpływa negatywnie na nasze paznokcie i włosy.

Wiele kobiet zmaga się z problemem słabych włosów i paznokci. Każda z Pań chce być atrakcyjna, podobać się mężowi, chłopakowi, czy nawet na ulicy lub w pracy. Niestety wiele czynników wpływa negatywnie na nasze paznokcie i włosy.

Pierwszym krokiem, jaki możemy sobie zafundować jest odstawienie kawy. Dlaczego to takie istotne? Ponieważ kawa wypłukuje magnez, który jest jednym z podstawowych budulców naszych paznokci, skóry oraz włosów.

Po odstawieniu kawy, przychodzi czas na regeneracje struktury magnezu. To bardzo ważne, ponieważ jak wspomnieliśmy wyżej jest on bardzo istotnym elementem.  Znajdziemy go w różnych produktach takich, jak:  pestki dyni, płatki owsiane, biała fasola. Ogromnym plusem dla kobiet, które kochają czekoladę jest fakt, że magnez znajduje się w dość dużej ilości w czekoladzie.

Żelazo – To kolejny element, o który powinniśmy zadbać. Dzięki niemu umacniamy nasze paznokcie i włosy. Gdzie znajdziemy żelazo: fasola, krewetki, brzoskwinie, czerwone mięso, gotowana fasola oraz ryby. Także menu jest bardzo obszerne, należy odpowiednio o nie zadbać, byśmy mogli się.

Picie wody – nie tylko pomaga nam oczyszczać organizm z toksyn, ale przede wszystkim prawidłowo nawadnia skórę. Nawilżona skóra jest zdrowsza dla paznokci i włosów, co oczywiście przekłada się na ich estetyczny, elegancki wygląd, o który nam właśnie chodzi.

Witaminy – to nie tylko rzecz, o której mówiły nam mamy, to także niezbędny wykładnik zdrowego ciała. Do witamin, o których powinniśmy pamiętać, należą: E,B, C,A

Pozostałymi składnikami mineralnymi, które są ważne dla nas w diecie paznokciowej są: cynk, miedź, cystyna, ekstrada.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz