jak poprawić jakość snu?

Czy miewasz problemy z niewyspaniem, nawet jeśli śpisz 8 godzin dziennie? Jeśli tak to znaczy, że Twój sen nie jest prawidłowy. Jest dużo różnych przyczyn, które mogą zakłócić prawidłowość naszego nocnego wypoczynku. Przyjrzyjmy się jakie czynniki mają znaczenie w naszym śnie.

 

 

 

 

 

Czy miewasz problemy z niewyspaniem, nawet jeśli śpisz 8 godzin dziennie? Jeśli tak to znaczy, że Twój sen nie jest prawidłowy. Jest dużo różnych przyczyn, które mogą zakłócić prawidłowość naszego nocnego wypoczynku. Przyjrzyjmy się jakie czynniki mają znaczenie w naszym śnie.

Niewywietrzony pokój – Świeże powietrze, którym oddychamy podczas snu jest bardzo istotnym czynnikiem. Warto zadbać o otworzenie okna godzinę przed naszym snem. Nawet jeśli na dworze jest chłodno, dotlenienie naszego organizmu jest najistotniejszym elementem snu. Jeśli czujemy się na siłach, powinniśmy spać przy uchylonym lufciku. Przy odpowiednim zahartowaniu organizmu, nie będzie nam to przeszkadzało nawet w nocy.

Ćwiczenia przed snem – W celu polepszenia naszego dotlenienia, warto jest wykonywać ćwiczenia. Trening nie może być jednak wykonany bezpośrednio przed snem, ponieważ ciało jest rozbudzone, co prowadzi do braku chęci do spania. Rozluźnione mięśnie lepiej wpływają na ogólne samopoczucie, które jest niezbędne do zasypiana.

Jedzenie – Należy pamiętać, aby ostatni posiłek jeść do 4 godzin przed pójściem do łóżka. Nasz żołądek potrzebuje takiego czasu, aby przetrawić ostatni posiłek.

Odpowiednia postawa podczas snu – Jednym z najczęściej spotykanych błędów podczas snu jest kupowanie poduszek i łóżek, które są miękkie. Powoduje to fakt, że zaczynamy się zapadać, przez co nasza postawa jest słaba, a my nieprawidłowo oddychamy, a rano często bolą nas plecy i kark.

Problemy z przegrodą nosową – Nieprawidłowe oddychanie, często spowodowane jest krzywą przegrodą nosową. Jak pokazują nam badania, blisko 15% Polaków ma z tym problem. Konsekwencjami jest brak odpowiedniego oddychania podczas nocy, czego konsekwencją mogą być bóle głowy, pleców, a nawet brzucha.

Na nasz zdrowy i spokojny sen wpływ ma składnik, który nazywa się melatoniną. To  ona reguluje naszą senność. Warto jest dowiedzieć się o niej więcej, jak ją stymulować, kiedy organizm zaczyna ją produkować itd.

Rekomendowane artykuły

1 komentarz

  1. Hej, chcąc poprawić sobie jakość snu, musimy kłaść się spać zrelaksowani. Ostatni okres był dla mnie bardzo ciężki. Obowiązki dnia codziennego mnie przytłaczały. Wracając do domku marzyłam o tym, by położyć się spać. Niestety zamiast snu miałam “parogodzinną męczarnie na łóżku”. Myśli tłoczyły mi się po głowie, problemy narastały. Wynikiem czego były nieprzespane noce. Wtedy sięgnęłam po Nervocalm Noc. Potrzebowałam czegoś co mnie odpręży i sprawi, że będę zasypiać normalnie. Ostatnie dwie noce, a problem nie wystąpił.

Dodaj komentarz