Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MedicaMedica

Profilaktyka i leczenie

jak poprawić jakość snu?

Czy miewasz problemy z niewyspaniem, nawet jeśli śpisz 8 godzin dziennie? Jeśli tak to znaczy, że Twój sen nie jest prawidłowy. Jest dużo różnych przyczyn, które mogą zakłócić prawidłowość naszego nocnego wypoczynku. Przyjrzyjmy się jakie czynniki mają znaczenie w naszym śnie.

 

 

 

 

 

Czy miewasz problemy z niewyspaniem, nawet jeśli śpisz 8 godzin dziennie? Jeśli tak to znaczy, że Twój sen nie jest prawidłowy. Jest dużo różnych przyczyn, które mogą zakłócić prawidłowość naszego nocnego wypoczynku. Przyjrzyjmy się jakie czynniki mają znaczenie w naszym śnie.

Niewywietrzony pokój – Świeże powietrze, którym oddychamy podczas snu jest bardzo istotnym czynnikiem. Warto zadbać o otworzenie okna godzinę przed naszym snem. Nawet jeśli na dworze jest chłodno, dotlenienie naszego organizmu jest najistotniejszym elementem snu. Jeśli czujemy się na siłach, powinniśmy spać przy uchylonym lufciku. Przy odpowiednim zahartowaniu organizmu, nie będzie nam to przeszkadzało nawet w nocy.

Ćwiczenia przed snem – W celu polepszenia naszego dotlenienia, warto jest wykonywać ćwiczenia. Trening nie może być jednak wykonany bezpośrednio przed snem, ponieważ ciało jest rozbudzone, co prowadzi do braku chęci do spania. Rozluźnione mięśnie lepiej wpływają na ogólne samopoczucie, które jest niezbędne do zasypiana.

Jedzenie – Należy pamiętać, aby ostatni posiłek jeść do 4 godzin przed pójściem do łóżka. Nasz żołądek potrzebuje takiego czasu, aby przetrawić ostatni posiłek.

Odpowiednia postawa podczas snu – Jednym z najczęściej spotykanych błędów podczas snu jest kupowanie poduszek i łóżek, które są miękkie. Powoduje to fakt, że zaczynamy się zapadać, przez co nasza postawa jest słaba, a my nieprawidłowo oddychamy, a rano często bolą nas plecy i kark.

Problemy z przegrodą nosową – Nieprawidłowe oddychanie, często spowodowane jest krzywą przegrodą nosową. Jak pokazują nam badania, blisko 15% Polaków ma z tym problem. Konsekwencjami jest brak odpowiedniego oddychania podczas nocy, czego konsekwencją mogą być bóle głowy, pleców, a nawet brzucha.

Na nasz zdrowy i spokojny sen wpływ ma składnik, który nazywa się melatoniną. To  ona reguluje naszą senność. Warto jest dowiedzieć się o niej więcej, jak ją stymulować, kiedy organizm zaczyna ją produkować itd.

1 Comment

1 Comment

  1. Lucia

    19 stycznia 2015 at 14:46

    Hej, chcąc poprawić sobie jakość snu, musimy kłaść się spać zrelaksowani. Ostatni okres był dla mnie bardzo ciężki. Obowiązki dnia codziennego mnie przytłaczały. Wracając do domku marzyłam o tym, by położyć się spać. Niestety zamiast snu miałam “parogodzinną męczarnie na łóżku”. Myśli tłoczyły mi się po głowie, problemy narastały. Wynikiem czego były nieprzespane noce. Wtedy sięgnęłam po Nervocalm Noc. Potrzebowałam czegoś co mnie odpręży i sprawi, że będę zasypiać normalnie. Ostatnie dwie noce, a problem nie wystąpił.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Zobacz inne wpisy

Dieta

Znany naszym babciom pełen witamin sok brzozowy wraca do łask. Ten naturalny specyfik kupić można obecnie zarówno w sklepach ekologicznych, jak również w Internecie,...

Bez kategorii

Łuszczyca – choroba naszych czasów Według raportu Ocena całkowitych społeczno-ekonomicznych kosztów występowania łuszczycy i łuszczycowego zapalenia stawów z perspektywy gospodarki państwa na tę chorobę...

Zdrowie psychiczne

„Czuję ciepło, serce zaczyna mi szybciej bić… drżą kolana… co się dzieje?! Boże, chyba jestem chora. Tak, na pewno. Mam czterdzieści lat, uderzenia gorąca...

Dieta

Łuszczyca paznokcia – ten, kto na nią cierpi, dobrze wie, jak twardym jest przeciwnikiem. Jej objawy są często trudne do wyleczenia, wystarczy natomiast jeden...

Copyright © 2020 Medica.pl