Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MedicaMedica

Profilaktyka i leczenie

Odpowiednie oświetlenie pomieszczenia w pracy – dlaczego jest takie ważne.

W pracy przy swoim biurku spędzamy od 8 do nawet 12 h dziennie. To dłużej, niż z najbliższą rodziną, znajomymi i przyjaciółmi. Właśnie dlatego, że 1/3 naszego życia to praca, powinniśmy zadbać o nasz komfort. Jeśli pracujemy przy komputerze, z pewnością musimy pamiętać o prawidłowym oświetleniu.

 

 

 

 

W pracy przy swoim biurku spędzamy od 8 do nawet 12 h dziennie. To dłużej, niż z najbliższą rodziną, znajomymi i przyjaciółmi. Właśnie dlatego, że 1/3 naszego życia to praca, powinniśmy zadbać o nasz komfort. Jeśli pracujemy przy komputerze, z pewnością musimy pamiętać o prawidłowym oświetleniu.

Nasz wzrok narażony jest na przemęczenie, przez co gałki oczne stają się suche oraz piekące. Wielu z nas, nie zdaje sobie sprawy, że problem z tym w dużym stopniu da się wyeliminować. Wystarczy światło dzienne. Jeśli nie mamy możliwości pracy w pomieszczeniu z dużymi oknami, dobrym rozwiązaniem, wydaje się być zakupienie światła, jak najbardziej zbliżonego barwą do światła dziennego (5500k).

Jeśli jednak mamy na tyle sprzyjające warunki, iż przebywamy właśnie w pomieszczeniu z dużymi oknami, pamiętajmy o kilku ważnych zaleceniach:

– biurka powinny stać przy oknach, a nie tyłem do nich,

– na parapecie okiennym nie powinny stać żadne przedmioty, zwłaszcza duże, które mogłyby przysłaniać światło,

– dobrą praktyką jest nie wieszanie firanek oraz zasłonek, które zawężają promień wpadającego do pomieszczenia światła.

Światło poprawia nie tylko komfort naszych oczów, lecz także całego ciała. Dzięki właściwościom słonecznym, nasz organizm zaczyna prawidłowo funkcjonować.

Jeśli zauważasz, że jesteś w pracy przemęczony, lub rozdrażniony. Przyczyną wcale nie musi być niewyspanie, czy brak witamin, tylko najzwyczajniej promienie słoneczne, które są niezbędne do naszego prawidłowego rozwoju.

Nie korzystajmy z imitacyjnych zamienników. Korzystanie z nich, może tylko pogorszyć nasze zdrowie, a nie poprawi naszego komfortu pracy. Od kilku lat, w sieci pojawiają się drogie urządzenia, które rzekomo imitują naturalne promienie słoneczne. O ile właściwości lamp medycznych, można w prosty sposób udowodnić, tak np. douszne słuchawki są jedynie chwytem marketingowym.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Zobacz inne wpisy

Dieta

Znany naszym babciom pełen witamin sok brzozowy wraca do łask. Ten naturalny specyfik kupić można obecnie zarówno w sklepach ekologicznych, jak również w Internecie,...

Bez kategorii

Łuszczyca – choroba naszych czasów Według raportu Ocena całkowitych społeczno-ekonomicznych kosztów występowania łuszczycy i łuszczycowego zapalenia stawów z perspektywy gospodarki państwa na tę chorobę...

Zdrowie psychiczne

„Czuję ciepło, serce zaczyna mi szybciej bić… drżą kolana… co się dzieje?! Boże, chyba jestem chora. Tak, na pewno. Mam czterdzieści lat, uderzenia gorąca...

Dieta

Łuszczyca paznokcia – ten, kto na nią cierpi, dobrze wie, jak twardym jest przeciwnikiem. Jej objawy są często trudne do wyleczenia, wystarczy natomiast jeden...

Copyright © 2020 Medica.pl