Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MedicaMedica

Profilaktyka i leczenie

Jak podnieść libido?

jak podnieść-libidoProblemy seksualne Polaków, nie są tematem powszechnie znanym i omawianym, ponieważ jesteśmy narodem konserwatywnym i wstydzimy się mówić o swoich problemach…zwłaszcza seksualnych.  Jednym z najczęściej przejawianych problemów jest zaniżone libido. To właśnie obniżone libido ma najwięcej przykrych konsekwencji i negatywnie wpływa na nasze relacje z partnerem.

By omówić temat niskiego libido, warto jest napisać, jakie są jego przyczyny. Najczęstszymi przyczynami obniżenia chęci do współżycia są: stres, przemęczenie, nieodpowiednie odżywianie, nieprawidłowe relacje z partnerem.

Stres – Gdy stresujemy się nasze ciało jest napięte, myślimy o problemach, przez co dodatkowo blokujemy się psychicznie. To właśnie stres jest najczęstszą przyczyną zaniku chęci do odbywania stosunku.

Przemęczenie – Najbardziej oczywista przyczyna. Gdy jesteśmy zmęczeni, nic nam się nie chce. Nie chodzi tutaj tylko o seks. Nadgodziny w pracy, obowiązki domowe, szkoła. Im więcej mamy „na głowie” tym mniej chęci na sprawy tak oczywiste, jak seks.

Nieprawidłowe odżywianie – Jedzenie na szybko, posiłki o niskiej, lub zerowej wartości odżywczej, nieregularne odżywianie, lub rezygnowanie z części posiłków. Elementów żywnościowych można by mnożyć. Zapominamy o dostarczaniu składników, które są nam potrzebne w ogólnej witalności organizmu, przez co nasze ciała są coraz bardziej zniechęcone do jakiejkolwiek aktywności.

Brak ruchu – Ciało gotowe na stosunek seksualny to ciało odprężone i sprawne. Tylko dzięki dbaniu o ruch, możemy mówić o stuprocentowym odprężeniu.

Składniki, które mogą podnieść nasze libido, a o których z pewnością nie zdajemy sobie sprawy to: żeń-szeń, pestki dyni, lubczyk, miłorząb japoński.

Gdy będziemy stosować się do powyższych rad, nie będziemy potrzebowali brać „tabletek”, ponieważ naturalne metody to najzdrowsza forma poprawy naszej ochoty seksualnej. Pamiętajmy, że problemy z niższym libido mają nie tylko kobiety, ale także mężczyźni.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Zobacz inne wpisy

Dieta

Znany naszym babciom pełen witamin sok brzozowy wraca do łask. Ten naturalny specyfik kupić można obecnie zarówno w sklepach ekologicznych, jak również w Internecie,...

Bez kategorii

Łuszczyca – choroba naszych czasów Według raportu Ocena całkowitych społeczno-ekonomicznych kosztów występowania łuszczycy i łuszczycowego zapalenia stawów z perspektywy gospodarki państwa na tę chorobę...

Zdrowie psychiczne

„Czuję ciepło, serce zaczyna mi szybciej bić… drżą kolana… co się dzieje?! Boże, chyba jestem chora. Tak, na pewno. Mam czterdzieści lat, uderzenia gorąca...

Kosmetyki naturalne

Fenomenalnych, skutecznych, pięknie pachnących i ładnie opakowanych szamponów znajdziemy na rynku dziesiątki, a każdy z nich obiecuje spektakularne efekty: piękne, lśniące i mocne włosy...

Copyright © 2020 Medica.pl