Sposoby na pielęgnację skóry naczynkowej

 

Pielęgnacja skóry naczyniowej jest niezwykle ważna ze względu na mały wybór kosmetyków do skóry naczyniowej. Niezwykle ważną sprawą jest, aby krem do skóry naczynkowej zawierał składniki zapewniające dobre nawilżenie skóry oraz poprawę bariery ochronnej skóry. Krem do skóry naczyniowej powinien mieć właściwości przeciwzapalne, działać łagodząco oraz wpływać na mikrocyrkulację.

 

 

Mycie twarzy z objawami skóry naczynkowej jest niezwykle istotne, należy zwrócić uwagę na temperaturę wody, ważne aby nie była gorąca. Wysoka temperatura wody może spowodować nasilenie lub nawet pojawienie się rumienia. Nie zaleca się stosowanie mydeł, najbezpieczniejsze wydają się być mleczka oczyszczające.

 

Kosmetyki do cery naczynkowej muszą spełniać kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim muszą zapewniać działanie protekcyjne przed drażniącymi czynnikami zewnętrznymi. Powinny chronić skórę przed przesuszeniem i podrażnieniem w klimatyzowanym pomieszczeniu oraz światłem jarzeniowym. Dla kremu na dzień na naczynka jest fotoprotekcja przed promieniowaniem UV. Należy zwrócić uwagę, iż promieniowanie UV może podrażniać skórę o każdej porze roku. Krem na dzień powinien również chronić skórę przed różnymi czynnikami atmosferycznymi jak wiatr oraz mróz. W tym celu w okresie zimy dobieramy specjalnie opracowany dzienny krem do skóry naczynkowej zawierający substancje, które tworzą na skórze cienki film izolujący. Najczęściej w tego typu kremach stosuje się sylikon, olej parafinowy, woski, ceramidy oraz składniki wzmacniające oleje roślinne. Zaleca się stosowanie makijażu maskującego zmiany naczynkowe zarówno pod względem estetycznym, ale również zdrowotnym. Kosmetyki do skóry naczynkowej stosowane w nocy, czyli maska, serum lub krem na noc powinny mieć na celu regeneracje bariery lipidowej skóry, niwelowanie podrażnień oraz wzmocnieniu układu mikrokrążenia. Najczęstszymi składnikami kosmetyków do skóry naczynkowej są ekstrakty roślinne i alfahydroksykwasy. Składniki te wpływają na redukcje rumienia i teleangiektazji oraz zwiększają syntezę kolagenu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz