Obok demakijażu i oczyszczania, tonizacja stanowi filar skutecznej pielęgnacji cery bez względu na wiek. Stosowane tych trzech kroków sprawi, że skóra będzie w dobrej kondycji, dzięki czemu będzie wyglądała świeżo i ładnie przez cały dzień. Dowiedz się, dlaczego warto pamiętać o stosowaniu dobrego toniku do twarzy oraz jak dobrać kosmetyk do rodzaju cery.

Dlaczego nasza skóra potrzebuje regularnej tonizacji?

Tonizacja stanowi trzeci krok w naszej podstawowej pielęgnacji, powinna być wykonywana zaraz po demakijażu i oczyszczaniu. Niestety, często ten zabieg bywa pomijany, zapominamy o wykonywaniu go, choć nie powinniśmy – jego celem jest wyrównanie pH po zmyciu makijażu i zastosowaniu takich kosmetyków jak płyn micelarny, ponieważ odczyny tych produktów nie są dla naszej skóry obojętne. Dlatego stosowanie kosmetyku tonizującego powinno być naszym codziennym nawykiem, który pozwala na przywrócenie naturalnego, lekko kwaśnego odczynu pH naszej skóry.

Tonik nie tylko przywróci równowagę, lecz także pomoże usunąć zanieczyszczenia pozostałe po demakijażu – pamiętajmy jednak, że nie zastąpi samego oczyszczenia – oraz odświeży i odżywi skórę, przygotowując ją do lepszego wchłaniania naszego ulubionego kremu, który zastosujemy po wszystkich trzech krokach pielęgnacji. Dodatkowo podczas tego rytuału pielęgnacyjnego możemy zafundować sobie bardzo delikatny peeling, ponieważ przy użyciu wacika nasączonego tonikiem lekko złuszczamy martwy naskórek na twarzy, usuwając go. Jeśli odpowiednio dobierzemy kosmetyk do naszej cery, ona odwdzięczy się zdrowym i promiennym wyglądem.

Tonik a rodzaj cery – jaki skład wybrać?

Tonik jest kosmetykiem opartym w dużej mierze na bazie wody, dlatego działa tak zbawiennie i kojąco na cerę po użyciu kosmetyków zaburzających jej naturalną równowagę pH. W końcu nawilżanie to podstawa, by utrzymać naszą skórę w dobrej kondycji. Kosmetyk oprócz wody zawiera jednak także inne dodatki. Jakie – to zależy od tego, po jaki tonik sięgniemy. Warto kierować się indywidualnymi potrzebami i specyfiką naszej skóry.

W przypadku przesuszonej skóry, której brakuje nawilżenia, sprawdzi się tonik zawierający olejki, na przykład arganowy, oraz kwas hialuronowy czy mocznik. Cera wrażliwa będzie wdzięczna, jeśli do tonizacji użyjemy kosmetyku z aloesem, rumiankiem czy kozim mlekiem w składzie. Tonik z ekstraktem z ogórka będzie idealnym wyborem dla właścicielek tłustej i problematycznej skóry, ponieważ będzie odpowiednio oczyszczał i działał matująco. Z kolei przy trądziku powinniśmy sięgnąć po kosmetyk działający antybakteryjnie, czyli mający w składzie między innymi nagietek lub szałwię.

Trzy kroki do zdrowej cery

Podczas codziennej pielęgnacji nie zapominajmy o toniku z dobrym, naturalnym składem, a przy regularnym stosowaniu zauważymy różnicę. Skóra stanie się gładka, odżywiona i zdrowa. Pamiętajmy, że pielęgnacja twarzy będzie kompletna, jeśli uwzględnimy w niej właśnie tonizację, jako zakończenie oczyszczania i przygotowanie twarzy do zastosowania kremu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz