Makijaż permanentny. Co powinnaś wiedzieć przed zabiegiem?

Makijaż permanentny to niezwykłe udogodnienie dla kobiet, które stawiają na idealny wygląd, a jednocześnie cierpią na brak czasu pozwalający na podkreślenie walorów swojej urody. Mimo korzyści, jakie niesie on za sobą, wciąż wiele osób obawia się komplikacji, które mogą nastąpić po zabiegu. Czy słusznie?

Makijaż permanentny – co to jest?

Makijaż permanentny to działanie polegające na wstrzykiwaniu pod skórę barwnika. Najczęściej przeprowadzany on jest na ustach i brwiach. Kolor pigmentu dobierany jest indywidualnie do potrzeb, tak aby pasował do urody klientki lub klienta (coraz więcej panów decyduje się na tę usługę). Efekty zabiegu utrzymują się do kilku lat.

W wypadku ust, korekcie poddaje się ich kształt, wielkość i barwę.

Korekcja brwi za pomocą makijażu permanentnego to również ogromne udogodnienie dla osób, które z powodu chorób, leczenia lub procesu starzenia się czy urazów straciły brwi, przez co wyraz twarzy zmienił się na niekorzyść. Mikropigmentacja pozwala takim osobom znów poczuć się dobrze i atrakcyjnie.

Jeśli chodzi o brwi, koryguje się ich kształt i grubość.

Co przed zabiegiem?

Przede wszystkim do przeprowadzenia zabiegu warto wybrać profesjonalną linergistkę. Prawidłowe wykonanie korekty brwi czy ust, ale także innych części twarzy powinno opierać się o wiedzę teoretyczną, praktyczną, doświadczenie oraz zmysł estetyczny. Warto sprawdzić, czy wybrany fachowiec posiada wszystkie stosowne uprawnienia i certyfikaty.

Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować. Jeśli chodzi o brwi – na 4 tygodnie przed korektą nie wskazane jest wykonywanie hennowania brwi, a na dwa tygodnie ich regulacji. Jeśli chodzi o usta to tu zaleca się przyjmowanie preparatu antywirusowego na kilka dni przed planowanym zabiegiem.

Jak wygląda zabieg?

Wykonanie makijażu powinno być poprzedzone dokładnym wywiadem specjalisty z klientem, w trakcie którego zostaną omówione oczekiwania, co do ostatecznego wyglądu brwi czy warg. Następnie, przeprowadzane jest oczyszczenie skóry i jej zdezynfekowanie, a następnie nakładane są preparaty znieczulające. Kolejnym krokiem jest wykonanie wstępnego zarysu makijażu, zaś po jego akceptacji, linergistka wykonuje ten właściwy. Kwestia odczuwania bólu jest bardzo indywidualna, chociaż sam zabieg nie jest zbyt bolesny.

A co po zabiegu?

Zupełnie normalne jest, że po wstrzykiwaniu pigmentu, skóra jest opuchnięta i czerwona. Z początku również efekty mogą wydawać się zbyt mocne, ale stan ten trwa zaledwie kilka dni. Przez ten czas, skóra złuszcza się, a barwnik pod skórą blaknie nawet i do 50 %. Dlatego, po upływie miesiąca konieczne jest przeprowadzenie korekcji wypełnienia, aby makijaż prezentował się zgodnie z oczekiwaniami.

Na co uważać?

Należy wiedzieć, że zabieg powinien być dopasowany i przeprowadzany z pewnym umiarem. Nienaturalnie powiększone usta czy przerysowane brwi wyglądają nieestetycznie i nienaturalnie. Przesada w wypadku korekcji urody może jedynie doprowadzić do efektu odwrotnego niż zamierzony.

Prawidłowo wykonany makijaż permanentny może przynieść nie tylko poprawę wyglądu i oszczędność czasu, ale co za tym idzie, też podniesienie samoakceptacji i pewności siebie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz