Soczewki jednodniowe – świetne rozwiązanie na specjalne okazje i nie tylko

W temacie wad wzroku i noszenia okularów lub soczewek zdania są bardzo mocno podzielone. Istnieją bowiem osoby, które mają idealne, zdrowe oczy, ale chciałyby nosić okulary, bo traktują ten element jako ozdobę twarzy. Są też osoby, których wzrok szwankuje i jego wzmocnienie poprzez okulary jest koniecznością. Można bowiem lubić siebie w tej dodatkowej parze szkieł albo z drugiej strony nie akceptować tego i zdecydować się na soczewki. Jednak i tutaj czasami występują przeciwwskazania natury medycznej do stałego używania soczewek. Idealnym rozwiązaniem pozwalającym na osiągnięcie pewnego kompromisu są soczewki jednodniowe.

Soczewki jednodniowe idealnie sprawdzają się w wyjątkowych okazjach, ale nie jest to jedyna reguła. Często używane są w przypadku uczestniczenia w różnego typu ważnych i wyjątkowych okolicznościach, gdzie chcemy prezentować się elegancko i ładnie. Taką okazją jest np. zaproszenie na ślub i wesele, gdzie dominuje odświętny strój i chce się zrezygnować na ten jeden dzień z okularów.

Rozwiązanie z soczewkami jednodniowymi doskonale sprawdzi się w czasie upalnych, letnich dni, jeżeli nie posiadamy korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych. Jest to dużo bardziej komfortowe rozwiązanie w przypadku aktywnego spędzania dnia, np. chodzenia po górach czy plażowania i kąpieli morskiej, gdzie okulary korekcyjne mogłyby się zniszczyć albo sprawiać nam dyskomfort. Dodatkowo dzięki filtrom UV będą chronić oczy przed negatywnym promieniowaniem.

Soczewki jednodniowe są również dobrym wyjściem w przypadku krótkich wyjazdów. Dzięki temu, że używa się ich tylko w ciągu jednego dnia i po noszeniu ich należy je wyrzucić, to nie trzeba martwić się o zabieranie ze sobą dodatkowych płynów do płukania soczewek czy etui. To dobre wyjście, jeżeli zależy nam na ograniczeniu bagażu.

Interesującą propozycją są również soczewki, które pozwalają na zmianę koloru tęczówki, optyczne powiększenie oka czy soczewki ze specjalnie przygotowanymi wzorami. Taka opcja zagwarantuje nam z pewnością niecodzienny wygląd i wzbudzi zainteresowanie. Może sprawdzić się w przypadku przebieranej imprezy, na której chcemy zaprezentować się od zupełnie innej strony.

Wybór soczewek jednodniowych, to przede wszystkim komfort ich noszenia oraz chwilowa możliwość zmienienia swojego wyglądu. Z reguły soczewki jednodniowe zakłada się rano po przebudzeniu i używa do wieczora. Zawsze należy pamiętać o ich zdjęciu, co z kolei nie jest takie oczywiste, gdy nie posiada się wyrobionego nawyku. Jest to jednak bardzo ważne, bo inaczej można obudzić się następnego dnia z nieprzyjemnym uczuciem wysuszonych oczu. Jeżeli z góry wiemy, że będziemy używać jednej pary soczewek dłużej niż jest to wskazane – bo np. będziemy uczestniczyć w długim przyjęciu, które skończy się nad ranem – to warto wybrać soczewki jednodniowe o przedłużonym działaniu. To pozwoli nam uniknąć nieprzyjemności związanych ze zbyt długim noszeniem soczewek.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz