Zwierzęta w mieście, czyli miejski survival

Posiadanie zwierząt przez mieszkańców dużych miast staje się coraz bardzie powszechne. Wbrew pozorom nie musi wiązać się to z udręką dla czworonoga. Zwierzęta bardzo szybko przyzwyczajają się do warunków panujących w „miejskiej dżungli” i znajdują w niej miejsce dla siebie. Również władze miast wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i tworzą miejsca przyjazne dla czworonogów. Duże miasta posiadają wiele zalet, które sprzyjają właściwemu rozwojowi zwierząt.

Siedzenie w domu nie musi być wcale nudne!

Zarówno koty jak i psy ze względu na tryb życia swoich właścicieli są zmuszone do spędzania sporej ilości czasu w domu. Nie muszą jednak spędzać go w sposób bierny. Odpowiednio przystosowany dom może zapewnić rozrywkę naszemu pupilowi nawet na długie godziny spędzone bez opieki właściciela. W przypadku kotów jednym z niezbędnych akcesoriów jest drapak do ostrzenia pazurów. W prosty sposób pozwala uniknąć zniszczenia mebli czy innych domowych przedmiotów, podczas naszej nieobecności. Warto zarówno w przypadku psów jak i kotów zadbać o odpowiednią liczbę zabawek, które przekłują ich uwagę oraz zachęcą do samodzielnej zabawy. Podstawowym wyposażeniem każdego miejskiego właściciela czworonoga powinna być także kuweta dla kota znajdująca się w łatwo dostępnym i widocznym miejscu. Zapewnienie rozrywki zwierzętom nie musi wiązać się z wydatkami. Sprawdzonym sposobem jest zwykłe udostępnienie im przestrzeni pod oknem bądź balkonem, aby mogły wyglądać przez szybę na otaczający świat.

Wyjście na miasto – tylko z psem!

Zmienia się również przestrzeń miejska i staje się coraz bardziej przyjazna dla właścicieli czworonogów. Przykładem może być jedna z warszawskich restauracji „Biały Domek”, która nie tylko pozwala przebywać psom na terenie sali, ale również przygotowała dla nich specjalne menu. Niezmiernie istotne jest również wygospodarowanie przestrzeni dla zwierząt, gdzie będą się mogły wybiegać. Tutaj przodownikiem znowu jest Warszawa, gdzie powstał pierwszy w Polsce…plac zabaw dla psów. Wstęp na teren parku jest bezpłatny a w nim znajduje się wiele atrakcji takich jak równoważnie, kładki oraz tuby, które zaangażują twojego pupila do wzmożonej aktywności. Plac zabaw nie jest jednak koniecznością, ponieważ naszym pupilom wystarczy odrobina wolnej przestrzeni, gdzie będą mogły swobodnie pobiegać za patykiem bądź frisbee. Stolica posiada kilka miejsc, takie jak na przykład Pola Mokotowskie, które są bardzo często odwiedzane przez właścicieli czworonogów.

Duże miasto = wielkie możliwości

Zaletą dużego miasta jest również to, że może zaoferować wiele punktów usługowych odpowiadających na potrzeby zwierząt i umożliwiających zapewnienie im należytej opieki. W każdym dużym mieście znajdziemy całodobową klinikę dla zwierząt, która w razie wystąpienia nagłego przypadku jest w stanie szybko zareagować, co nierzadko wiążę się z uratowaniem życia naszemu pupilowi. Coraz popularniejsze stają się również salony piękności dla zwirząt, gdzie mogą one skorzystać z usług strzyżenia, mycia, suszenia bądź przycinania pazurów. Kolejnym chętnie odwiedzanym miejscem są kompleksowe salony SPA dla psów i kotów, gdzie pupile mogą skorzystać z aromaterapii czy relaksacyjnych masaży.

Jak widać posiadanie zwierząt w dużym mieście nie musi wiązać się z problemami. Zakres bonusów oferowanych przez miasta jest coraz częściej argumentem przemawiającym na korzyść podjęcia decyzji o opiece nad czworonogiem.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz