1. Grecki obiad. Podczas spożywania obiadu ważne jest skupienie się na produktach  bogatych w jednonienasycone kwasy tłuszczowe (np. oliwa z oliwek, awokado), może to pomóc w utracie zarówno wagi, jak i tłuszczu, pokazują badania opublikowane w British Journal of Nutrition.
  2. Zatrzymaj objadanie się. Twoje ciało może na raz przetrawić tylko daną ilość posiłku, należy się więc trzymać 600 kalorii lub mniej na posiłek, aby zmaksymalizować spalanie tłuszczu, mówi Leslie Cooper, współautor książek na ten temat. Nie możemy pozwolić sobie na zjedzenie więcej niż powinniśmy. Najlepszym sposobem jest planowanie całego posiłku wcześniej i nie najadanie się do syta.
  3. Skończ z chrupaniem. Migdały, wiśnie, jogurt, grejpfruty, całe ziarna i większość pikantnych potraw zostały zakwalifikowane do produktów, które są niezwykle bogate w tłuszcze, dlatego bardzo ważne jest zrezygnowanie z nic. Wszelkie podjadanie jest bardzo zgubne dla naszej wagi.
  4. Korzystaj z fat burnerów. Duża popularnością cieszą sie ostatnio tabletki, które wspomagają pozbywanie sie tłuszczu i wzbogacają codzienna dietę w witaminy (witaminy C i D). Jednym z godnych polecenia produktów jest Nutiva GO.SLIM, ponieważ odniósł niebywały sukces na rynku suplementów diety  w 2012 roku w USA.
  5. Pij zieloną herbatę lub kawę. Pięć filiżanek zielonej herbaty dziennie zwiększa twój metabolizm, mówi Lyssie Lakatos, autor „Spal swój metabolizm”. Również wypicie kawy będzie skutkowało podobnym działaniem. Nie możemy jednak też przesadzać w drugą stronę, ponieważ kawa i herbata są używkami.
  6. Zrezygnuj z soków. O wiele lepszym pomysłem niż wypicie soku jabłkowego jest zjedzenie jabłka. Zyskuje się wtedy mniej kalorii oraz zwiększa metabolizm. Jeśli jednak jesteś prawdziwym wielbicielem soków to zawsze możesz zdecydować się na soki wyciskane ze świeżych owoców. Są one o wiele bardziej wartościowe niż te z kartonu.
  7. Złap bakcyla! Naukowcy z Yale University School of Medicine odkryli, że ludzie, którzy biegają co najmniej cztery godziny w tygodniu, spalają więcej kalorii niż ci, którzy wcale tego nie robią. Co ciekawe, dzieję się tak nawet w momencie, w którym nie uprawiają żadnego sportu.
  8. Wypróbuj kijki. Użyj kijów do nordic walking podczas spacerowania, dzięki temu spalisz 20% więcej kalorii, twierdzą naukowcy z Cooper Institute w Dallas. Jest to obecnie bardzo popularna forma odchudzania, co najważniejsze jest też bardzo skuteczna. W porównaniu do zwykłego marszu w nordic walking zaangażowane są mięśnie całego ciała, dzięki czemu nasz wysiłek jest sporo bardziej efektywny.
  9. Dodaj kilogramów. Podnieś większe ciężary dla mniejszej liczby powtórzeń, aby twój trening był bardziej intensywny – i abyś spalał więcej tłuszczu – mówi Dr Pierre Manfroy, konsultant książki „100 sposobów na odmianę twojego metabolizm.”  Większe efekty są zauważalne, gdy podniesiemy więcej kilogramów a mniej razy – warto o tym pamiętać.
  10. Kopnij ją. Gra w piłkę nożną nie tylko spowoduje spalanie większej ilości tłuszczu i budowania mięśni niż podczas biegania, ale również jest to mniej męczące – wynika z najnowszych duńskich badań.
  11. Trudne początki. Podzielenie treningu na dwie części: pierwszą trudniejszą a drugą łatwiejszą, wg College of New Jersey, powoduje spalanie nawet o 23 % więcej tłuszczu.
  12. Wypróbuj treningi Cardio. Trening cardio to najczęściej polecany rodzaj ćwiczeń dla osób odchudzających się. Odbywa się bowiem w warunkach tlenowych, a zatem umożliwiających pozbycie się tkanki tłuszczowej. Jest to trening o umiarkowanej intensywności – ok. 60% tętna maksymalnego, utrzymywanego przez dość długi czas. Dzięki takiej formie ćwiczeń możliwa jest poprawa wytrzymałości organizmu oraz wydolności tlenowej.
  13. Przyspieszyć, spowolnić. Niezwykle skuteczne okazują się naprzemienne okresy wysokiej intensywności i niskiej intensywności w treningach Cardio. Ćwiczenie najpierw w szybszym a potem w wolniejszym tempie pozwala nam również dłużej pracować, wszystko dlatego, że mamy chwile odpoczynku.
  14. Moc treningów i powtórzeń. Robienie treningów siłowych przed Cardio może pozwolić pozbyć się więcej tłuszczu niż skupianie sie na samym Cardio. Rób również serie powtórzeń bez przerw, „zobaczysz większy przyrost siły i masy mięśniowej,” tłumaczy Dr Manfroy.
  15. Boksuj przed telewizorem. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie konsoli Wii, która polega na powtarzaniu widocznych na ekranie telewizora czynności sportowych. Wszystko dzięki bezprzewodowemu kontrolerowi, czyli pilotowi Wii, która pozwala nam grać w przeróżne sporty w domowym zaciszu. Na przykład Wii boksing  powoduje pozbycie się prawie dwa razy tyle kalorii, niż kilka innych tego typu gier, takich jak golf Wii.
  16. Przytyć (dosłownie). Noszenie specjalnej kamizelki (która waży około 10 procent masy ciała) może zwiększyć spalanie o 8 % kalorii podczas chodzenia.
  17. Ćwicz z Rihanną. Słuchanie szybkich piosenek sprawia, że ​​szybciej i mocniej spalamy kalorie i tłuszcz, niż podczas słuchania muzyki o wolnym tempie, twierdzą brytyjscy naukowcy.
  18. Ureguluj swój dzień. Praca w nieregularnych godzinach powoduje obniżenie poziomu hormonów, skutkuje to wzrostem stężenia glukozy we krwi, a poziom insuliny podnosi poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu (co może prowadzić do jedzenia więcej), mówią naukowcy. Postaraj się, więc zaplanować swój dzień i e daj się „zjeść” przez stres.
  19. Rozbudź się z rana. Dzięki porannym ćwiczeniom rozbudź swój metabolizm, wtedy zacznie on sporo szybciej pracować. Taki początek dnia zawsze też zagwarantuje nam lepszy humor.
  20. Zmniejsz czas „nic nierobienia”. Ogranicz oglądanie telewizji, chociaż w połowie, a spalisz więcej kalorii dziennie, sugerują badania z Uniwersytetu w Vermont. Zamiast tego pójdź na spacer lub znajdź inną relaksacją i aktywną formę odpoczynku.
  21. Dodaj olej rybny (i rozpracuj go). Według Australijskich badań używanie 6 g oleju rybnego dziennie w połączeniu z  korzystaniem z siłowni trzy razy w tygodniu może pomóc w szybszym spalaniu tłuszczu.
  22. Jedz mniejsze kolację. Twój organizm nie jest w stanie strawić jedzenia i spalić tłuszcz, jeśli zjadłeś dosyć spory posiłek tuż przed snem. Szczególnie warto mieć na uwadze, że ​​metabolizm jest wolniejszy podczas snu, dodaje  wcześniej wspominany  dr Manfroy. Warto, więc ustalić godzinę, o której nabożniej możesz jeść, ułatwi ci to nie omijanie późnych kolacji.
  23. Zregeneruj się. Również podczas spania tracimy tłuszcz. Pamiętaj jednak, aby spać 8 godzin zamiast 5, a stracisz więcej tłuszczu.
  24. Zapytaj o nałożenie na ciało specjalnej maseczki mineralnej. Niektóre minerały pomogą Ci schudnąć przez dosłownie „stracenie”  kilku centymetrów w talii, udach i ramionach. Proces obejmuje mineralne oczyszczenie, które ma na celu detoksykację organizmu. Pomaga schudnąć i zmniejszyć cellulit.
  25. Idź do sauny. Sauna może spowodować utratę kilkunastu kalorii, poprzez pocenie się, w zaledwie kwadrans.
  26. Zaplanuj swoje posiłki z wyprzedzeniem. To może pomóc zawrzeć w twojej diecie bardziej pożywne produkty  i ograniczyć ilość spożywanych kalorii.
  27. Prowadź dziennik żywności. Zapisz każdy posiłek, przekąski i napoje, które spożywasz, jak również przybliżoną ilość kalorii przez cały tydzień. W ten sposób łatwiej będzie ci kontrolować to co jesz.
  28. Określ swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Twoje indywidualne potrzeby kaloryczne zależą od wieku, płci, wzrostu, i poziom aktywności. Wiedząc dokładnie, ile wynosi twoje dzienne spożycie pomoże ci to trzymać się diety.
  29. Opracuj zdrowy i spersonalizowany plan posiłków. Dowiedz się, ile powinieneś jeść poprzez konsultacje z dietetykiem lub lekarzem. Omów z nim swoje cele, specjalne potrzeby żywieniowe, aktualne nawyki żywieniowe i potencjalne obszary do poprawy.
  30. Uważaj na wielkości porcji. Poszukaj zdrowych, pysznych posiłków i pomysłów na przekąski  na stronach internetowych lub w książkach kucharskich i stwórz menu na cały tydzień. Zrób listę co jest potrzebne do tych posiłków, i trzymając się jej zrób zakupy w sklepie spożywczym. Co więcej, patrząc na gazetki sklepowe możesz wpaść na nowe pomysły, a nawet obniżyć koszty kupując cotygodniowe pozycje i sezonowe produkty.
  31. Nie opuszczaj posiłków. Jedzenie zdrowego śniadania zwiększa przemianę materii oraz utrzymuje wysoki poziom energii przez resztę dnia. Może nawet pomóc oprzeć się pokusie zjedzenia wysokokalorycznych przekąsek w ciągu dnia. Zaplanuj zjeść przekąskę lub posiłek co 2 do 4 godzin, aby utrzymać aktywny metabolizm. Jedzenie regularnych posiłków prowadzi również do regulacji poziomu cukru we krwi oraz zmniejsza ilość niezdrowych kalorii.
  32. Wymień wysokokaloryczne potrawy na zdrowsze alternatywy. Na przykład, wymień makaron serowy lub puree na warzywa lub sałatkę.
  33. Pij wodę zamiast sody, kawy, alkoholu, soku lub mleka. Może to pomóc wyciąć nawet kilkaset kalorii dziennie. Zwiększenie spożycia wody może pomóc organizmowi efektywnie wykorzystać składniki odżywcze, pozostać pobudzonym przez cały dzień, uzyskać jak największe korzyści z ćwiczeń, i czuć się najedzonym. Jeśli można wytrzymać zastępując wodę dla wszystkich innych napojów na tydzień, można oczekiwać szybszej utraty wagi i zobaczyć ogromną poprawę w poziomie energii.
  34. Przygotuj jedzenie w domu zamiast decydować się na fast food. Dzięki przygotowywaniu posiłków w domu, jesteśmy bardziej świadomi jak powstaje dany posiłek oraz skąd pochodzą produkty. Domowe potrawy zawierają również mniej sody.
  35. Unikaj kuszących alejek w supermarketach. Unikaj obszarów w sklepach spożywczych, gdzie stoją napoje gazowane, ciasteczka, lody, pizze i inne tuczące i wysoko przetworzone produkty, dzięki czemu łatwiej ci będzie oprzeć się zakupowi niezdrowej żywności.
  36. Miej czas na ćwiczenia. Poprzez czas na ćwiczenia i inne zdrowe czynności możesz uniknąć pokusy przejadania się.
  37. Ćwicz różnorodnie. Różnorodność w reżimie ćwiczeń jest szczególnie ważna i może pomóc zarówno tym którzy osiągnęli juz sukces jak i tym, którzy dopiero zaczynają proces odchudzania się.
  38. Wykonuj przyjemne ćwiczenia. Zastanów się co lubisz robić, jaka aktywność fizyczna najbardziej Ci odpowiada. Dzięki temu będziesz bardziej chętny do ćwiczeń.
  39. Odpoczywaj. Bycie odpowiednio wypoczętym pomoże ci utrzymać wystarczającą ilość energii w ciągu dnia, dzięki czemu mniej prawdopodobne będzie przejadania się i będziesz mniej podatny na uszkodzenia w trakcie aktywności fizycznej.
  40. Spróbuj gotować z oliwy z oliwek zamiast innych niezdrowych rodzajów olejów, jeśli to możliwe. Jedną z głównych zalet oliwy z oliwek jest to, że jest to świetne źródło jednonienasyconych tłuszczów, które mogą pomóc obniżyć lipoprotein o niskiej gęstości, znany również jako LDL. Może to pomóc w ochronie przed miażdżycą. Poza tym, tłuszcze jednonienasycone mogą zmniejszyć ryzyko chorób serca.
  41. Korzystaj z potwierdzonych rad. Na stronach internetowych i w książkach kucharskich jest niestety mnóstwo nieprawdziwych informacji. Dlatego warto najpierw poszukać źródeł, które na pewno zawierają prawdziwe dane, oparte na badaniach.
  42. Kontroluj swoje emocje. Bardzo często jemy, z powodu naszych uczuć – jesteśmy zdenerwowani, zestresowani lub znudzeni. Jest to bardzo zgubny sposób na radzenie sobie z naszymi problemami. Najlepiej skonsultować ze specjalistą nasze odczucia i razem znaleźć inny sposób na radzenie sobie ze wszelkimi zmianami nastroju.
  43. Żyj wolniej. Mniej stresu, bardziej ułożone życie a od razu poczujemy się lepiej i zdrowiej.
  44. Zacznij znowu jeść. Obecnie ludzie zatracili przyjemność płynącą z jedzenie. Zamiast jeść konsumują w pośpiechu niedoceniając uroku jedzenia.
  45. Postaw na warzywa i owoce. Dzięki jedzeniu warzyw i owoców wcale nie będziesz jadł mniej, ale za to będziesz dostarczać naszemu organizmowi sporo mniej kalorii.
  46. Nie podjadaj. Jest to niezwykle szkodliwa czynność, która dostarcza mnóstwo niechcianych kilogramów. Pozbądź się z domu wszelkich kuszących produktów a zamiast coś schrupać spędź czas aktywnie.
  47. Nie rezygnuj ze śniadania. Śniadanie jest jednym z najważniejszych posiłków w ciągu dnia. Dzięki pożywnemu śniadaniu nasz metabolizm zaczyna szybciej działać, nie masz ochoty na podjadanie oraz masz więcej energii na cały dzień.
  48. Jedz mniejsze porcje. Mniejsze porcje pozwolą ci dostarczać mniej kalorii organizmowi. Jedz na mniejszych talerzach, miskach czy kubeczkach dzięki temu nie będziesz miał uczucia, że zjadłeś mniej.
  49. Pamiętaj o liści zakupów. Dzięki tak małej rzeczy kupowanie jest o wiele prostsze, jako że kupujesz wtedy tylko te rzeczy, które naprawdę potrzebujesz i nie dajesz się skusić na kolorowe i przecenione produkty.
  50. Jedz regularnie. Spożywanie o regularnych porach ułatwi prace twojego organizmu, dzięki stałym godzinom będzie przygotowany na nowy posiłek i łatwiej go strawi.
  51. Śpij. Brak snu ma związek z przyrostem masy ciała i przejadaniem, dlatego niezwykle ważny jest sen, podczas którego regenerujemy się.
  52. Wyłącz telewizor. Zamiast bez sensownego gapienia się w ekran telewizora, zdecyduj się na spacer po okolicy, dzięki temu lepiej się poczujesz i łatwiej zaśniesz.
  53. Ćwicz w domu. Myślisz, że ćwiczyć można tylko na siłowni? Nic bardziej mylnego. Doskonałe do spalania kalorii okazują się obowiązki domowe: zmywanie, prasowanie, chodzenie po schodach, grabienie…
  54. Pij wodę. Woda pomoże ci mniej jeść, jako że sprawia, że twój organizm jest pełny. Dobrym pomysłem jest picie przed każdym posiłkiem, przez to zjesz mniej. Pamiętaj również o piciu wody w trakcie ćwiczeń.
  55. Jedź rowerem zamiast samochodem. Jazda rowerem nie tylko spala kalorie, ale również jest przyjazna dla środowiska.
  56. Nie pij alkoholu. Spożywanie alkoholu powoduje przyrost masy ciała. Dodatkowo kiedy jesteś pijany sporo łatwiej zapomnieć o regułach twojej diety.
  57. Miej motywacje. Pamiętaj o swojej motywacji, spisz najlepiej swoje założenia i przypominaj sobie o nich każdego dnia.
  58. Zapisuj rezultaty. Możesz stworzyć dziennik, w którym będziesz zapisywać swoje postępy. Taki sposób jest doskonałą machiną motywująca do działania.
  59. Zrób zdjęcie przed i po. Nic tak nie poprawi twojego humoru jak widok twoich rezultatów na zdjęciu. Spojrzeć na te wałeczki tłuszczu, których juz nie ma? Bezcenne.
  60. Dziel się z innymi. Korzystaj z jakiegoś forum internetowego lub rozmawiaj z przyjaciółmi, razem wymieniajcie swoje doświadczenia. Wiele możesz się nauczyć oraz uwierzyć  w siebie patrząc jak inni entuzjastycznie przyjmują twoje pomysły.
  61. Weź udział w programie. Znajdź w Internecie program treningów, który jest rozplanowany na każdy dzień. Pomoże ci to  łatwiej się w tym odnaleźć.
  62. Zacznij powoli. Najlepszą strategią w aktywności fizycznej jest zaplanowany wzrost naszych działań, zacznij od 2 powtórzeń i jeden serii, a skończ na 10 powtórzeniach i 5 seriach.
  63. Idź na zakupy. Kup sobie jakieś ubranie, o którym zawsze marzyłeś. Jednak wybierz rozmiar dwa razy mniejszy od twojego obecnego. Za każdym razem kiedy będziesz miał dość spójrz na to cudo.
  64. Wynagradzaj siebie. Za każdy wykonany punkt programu możesz się nagradzać. Wybierz się do salonu kosmetycznego lub kup jakiś drobiazg.
  65. Wprowadź zdrowe odżywianie w domu. Nie wszyscy domownicy muszą być na diecie, jednak spożywanie zdrowych produktów dobrze na nich wpłynie, a tobie łatwiej będzie wytrwać.
  66. Kup krokomierz i z nim przemierzaj kilometry. Załóż ile chcesz przejść każdego dnia, sprawdzaj ile udało ci się przejść. Jeśli cel nie jest jeszcze osiągnięty przejdź się jeszcze te kilka kroków.
  67. Czyść swoją szafę regularnie. Za każdym razem gdy trochę schudniesz pozbywaj się za dużych ubrań lub je przerabiaj. Nie zostawiaj sobie opcji: „może jeszcze do nich wrócę”.
  68. Odwiedź fryzjera. Zdecyduj się na małe szaleństwo. Zmień coś w swoim wyglądzie, aby poczuć się świeżo.
  69. Spaceruj przynajmniej 45 minut dziennie. Znajdź kogoś kto będzie z tobą spacerował, czas wtedy minie ci szybciej. W końcu świeże powietrze nikomu nie zaszkodzi.
  70. Raz w tygodniu odwiedź centrum sportu. Wykup sobie karnet do siłowni czy na basen. Chodź tam systematycznie danego dnia tygodnia, niech ten zwyczaj na stałe wpiszę się do twojego grafiku.
  71. Znajdź miejsca ze zdrową żywnością. Bycie na diecie wcale nie oznacza zrezygnowanie z jedzenia na mieście. Znajdź jedynie miejsca, które serwują potrawy odpowiednie dla ciebie.
  72. Kup sobie strój do ćwiczeń. Treningi podczas diety są konieczne. Nie oznacza to jednak, że musisz ćwiczyć w porozciąganym dresie i czuć się nieatrakcyjnie. Poszukaj stroju, w którym będziesz się dobrze czuł. W takich warunkach będziesz ćwiczyć z uśmiechem na twarzy.
  73. Zaopatrz się w sprzęt sportowy. Nie muszą to być od razu drogie sprzęty, ale nawet zwykłe buty czy piłka do ćwiczeń. Nowe rzeczy zachęcają nas do użycia, więc nie odpuścimy dopóki nie wypróbujemy tych nowych hantli.
  74. Oblicz swój BMR. BMR to ilość kalorii jaką potrzebuje nasz organizm do utrzymania podstawowych funkcji życiowych. Posiadając informacje ile musimy dostarczyć organizmowi kalorii, łatwiej będzie ci zaplanować twoją dietę.
  75. Skonsultuj się ze specjalistą. Twoja dieta powinna być jak najbardziej dopasowana do twoich potrzeb: do tego co lubisz jeść, jakie ćwiczenia wykonywać.  Z tego powodu po odpowiednim wywiadzie dietetyk doradzi ci jaki pogram jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie.
  76. Podawaj jedzenie już na talerzach. Zainspiruj się restauracjami i nakładaj z garnka prosto na talerz i podawaj do stołu. Nie baw się w półmiski i misy pełne jedzenie, ponieważ zachęcają one do dokładek.
  77. Jedz przed lustrem. Badania pokazały, że ludzie, którzy jedzą parząc w swoje odbicie spożywają o 1/3 mniej. Wszystko przez to, że uświadamiają sobie ile dokładnie jedzą.
  78. Postaw na stole misę warzyw. Zamiast talerza pełnego ciasta postaw na warzywa. Mając je na widoku nabierzesz na nie ochoty i nie będziesz przymuszony przez zasady diety do spożywania ich, ale sam z własnej woli sięgniesz po nie.
  79. Dopełniaj swoje dania warzywami. Do obiadu dodawaj sałatki zamiast makaronów. Bedzie równie smaczne, ale jednak o wiele mniej kaloryczne.
  80. Używaj odtłuszczonego mleka. Jeżeli jesteś wielbicielem kawy i nie możesz się bez niej obejść, zastąp zwykłe mleko mlekiem odtłuszczonym.
  81. Jedz powoli i spokojnie. Szybkie jedzenie, jedzenie w biegu jest bardzo niezdrowe i nie wspomaga odchudzaniu. Zaplanuj dzień tak, aby mięć czas na zjedzenie w spokoju posiłków.
  82. Jedz owoce zamiast pić owocowych soków. Owoce same w sobie są mniej kaloryczne i zdrowsze niż soki. Jeżeli już decydujesz się na sok to jedynie wyciskany ze świeżych owoców.
  83. Polub się ze schodami. Kiedy tylko możesz wybieraj schody zamiast windy. Każda twoja aktywność jest mile widziana.
  84. Wstań 10 minut wcześniej. Te kilka minut wiele nie zmienia w kwestii twojego wyspania, a możesz je poświecić na poranne ćwiczenia. Zaczniesz dzień rześki i w dobrym humorze, plus rozbudzisz swój metabolizm.
  85. Umawiaj się ze znajomymi na sportowo. Nie musicie się spotkać w kawiarni na kawie, możecie zdecydować się na rowery, wyjście na basen czy rolki. Jest mnóstwo możliwości, a każdy z nas lubi jakiś rodzaj sportu.
  86. Pójdź na spacer przed obiadem. Zrobisz coś więcej niż spalisz kalorie – zmniejszysz swój apetyt.
  87. Nie jedz w większej grupie osób. Kiedy zobaczysz osoby jedzące wszystko i w dużych ilościach, przestaniesz kontrolować reguły diety. Przestaniesz myśleć o diecie, a skupisz się na tych pysznych babeczkach, które właśnie je Joasia.
  88. Jedz więcej z rana. Badania pokazują, że im więcej zjesz z rana tym mniej jesteś głodny po południu. To kolejny punkt, który udowadnia jak ważne są śniadania.
  89. Nie daj się nabrać na działanie głodówek. W wielu dietach polecane jest praktycznie nie jedzenie, czyli tak zwane głodówki. Jest to niestety bardzo zgubne rozwiązanie, ponieważ w ten sposób nie dostarczamy naszemu organizmowi składników odżywczych, bez których nie jest on w stanie poprawnie funkcjonować.
  90. Nie przesiaduj w kuchni. Polacy bardzo lubią przesiadywać w kuchni, nie jest to jednak najlepszy pomysł, ponieważ spędzając czas w kuchni podświadomie zaczynamy myśleć, że powinniśmy cos zjeść. Jest to bardzo błędne wrażenie, jako że będąc w innym pomieszczeniu nie pomyślelibyśmy w ten sposób.
  91. Jeśli jesteś głodny, zjedz owoc. Zanim zdecydujesz się na konkretny posiłek, spróbuj oszukać swój organizm. Zjedz banana lub jabłko, przynajmniej na krótki czas nie będziesz odczuwać głodu.
  92. Zamawiaj kieliszek a nie butelkę wina. Masz ochotę na wino do obiadu lub kolacji? Nie musisz sobie odmawiać. Zamów jednak kieliszek zamiast całej butelki, ponieważ alkohol w małym ilościach jest nawet wskazany, aby lepiej trawić, za to w dużych jest surowo zakazany podczas diety.
  93. Bądź uważny w weekend. Z wielu badań wynika, że ludzie odpuszczają sobie w weekend i jedzą sporo więcej kalorii niż powinni. Sporo trudniej się im opanować, gdy spędzają cały dzień w domu i nie są zajęci pracą. W weekend można sobie odpuścisz, ale wciąż trzeba pamiętać o wszelkich zasadach i nie przekraczać założonych limitów kalorycznych.
  94. Wypróbuj niskotłuszczowego jogurtu. Uniwersytet z Tennessee opublikował badania, wedle których osoby, które jadły trzy razy dziennie niskotłuszczowy jogurt traciły kilogramy szybciej niż ludzie, którzy tego nie robili.
  95. Myj zęby po każdym posiłku. Po umyciu zębów nie będziesz chciał tracić świeżości swojego oddechu, więc łatwiej będzie ci zrezygnować ze zjedzenia jakiejś przekąski czy kolejnego dania. Można również wykorzystać gumę lub miętówki, po nich także pozostaje nam w buzi świeży zapach, którego nie chcemy zmieniać.
  96.  Namiętnie całuj swojego partnera 10 razy dziennie. Według Instytutu Kinseya, namiętny pocałunek spala 6,4 kalorii na minutę. Dziesięć minut całowania dziennie równa się około 23000 kalorii rocznie!
  97. Dodaj ostrą paprykę na sos do makaronu. Kapsaicyna, składnik ostrej papryki, który sprawia, że ​​są gorące, pomaga również zmniejszyć apetyt.
  98. Pozbądź się kalorii na widoku. Zrezygnuj ze: smarowania, sosów, przypraw, napoi i przekąsek. Jedz dla smaku, nie musisz się skupiać żeby twoje potrawy były kolorowe i ładnie wyglądały. Najważniejszy jest smak i zdrowie.
  99. Kiedy jesz z rodziną lub przyjaciółmi, ubieraj się w strój, który pokaże twoje wyniki.Dostaniesz mnóstwo komplementów, które będą doskonałym przypomnieniem, aby zwrócić uwagę na to co jesz i nie zapomnieć, że wciąż jesteś na diecie, mówi Susie Galvez, autor „Mądrości utrata masy ciała”.
  100. Nie poddawaj się! Stracenie zbędnych kilogramów to trudne zadanie, które zajmuje dużo czasu i wymaga sporego poświęcenia. Pamiętaj jednak, że cel uświęca środki i, że wszystko jest możliwe.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz