Częstotliwość seksu

Powszechnie znanym zjawiskiem jest fakt, że czym dłużej trwa związek tym rzadziej dochodzi w takiej relacji do zbliżeń. Wpływają na to przeważnie zmęczenie gonitwą dnia codziennego, brak wyczulenia na swojego partnera, poczucie że i tak jesteśmy razem, a brak seksu tego nie zburzy. Takie przekonania mogą spowodować katastrofę.

Dla każdego zdrowego związku seks jest nieodłącznym elementem. Oczywiście różne są potrzeby każdego człowieka. Jedni preferują seks kilka razy w tygodniu, inni raz w tygodniu, jeszcze inni raz w miesiącu itp. Zależy do w dużej mierze od wieku, a co za tym idzie poziomu hormonów, pory dnia czy też pory roku. Tym niemniej w każdym związku seks jest potrzebny.

Zdarzają się oczywiście sytuacje życiowe, że seks jest wykluczony z różnych przyczyn, czasowo czy też w sposób trwały. Mam tu na myśli ciążę czy też choroby. Wśród chorób są też takie, które uniemożliwiają seks w ogóle. Dla związków gdzie seks jest wykluczony czasowo czy też trwale to czas wielkiej próby. Związkom którym uda się przez nią przejść później wiedzie się bardzo dobrze. Sytuacje takie jednak trzeba uznać za nietypowe.

W znaczącej większości przypadków mamy do czynienia z sytuacjami gdy seks jest możliwy, a tylko z  różnych przyczyn zależnych od partnerów nie dochodzi do zbliżeń. Różne są tego przyczyny. Przede wszystkim partnerzy mogą mieć zróżnicowane potrzeby. Jedno z nich potrzebuje seksu załóżmy trzy razy w tygodniu, inne z kolei raz w tygodniu. Dopóki potrzeby te nie są zbyt oddalone od siebie możliwy jest kompromis. Natomiast w wypadkach, gdy jeden partner ma znacznie wyższe potrzeby od drugiego wówczas na tym tle może dochodzić do bardzo ostrych konfliktów. Doprowadzić to może nawet do całkowitego rozkładu związku!

Jakby nie patrzyć na całą sprawę to intymny dotyk partnera, pieszczoty, pocałunki pozwalają scementować związek i zbudować większe zaufanie wśród partnerów. Dla długoletnich partnerów seks może przynieść ożywienie w związku i tzw. „drugą młodość”.

Aby jednak do tego doszło trzeba pamiętać o kilku elementarnych radach:

  • seks ma być przyjemnością, a nie przykrym  obowiązkiem dlatego staraj się, aby przynosił satysfakcję zarówno tobie jak i twojemu parterowi,
  • zadbaj o odpowiedni nastrój. Seks jest przeżyciem niezwykle intymnym dlatego nie można go traktować jako czynności takiej jak każda. Wygospodarujcie odpowiednią ilość czasu i odpowiednią przestrzeń wokół. Jeżeli jesteście małżeństwem z dziećmi postarajcie się wysłać dzieci do dziadków. Wówczas wasz związek ma szansę na „nową jakość”.
  • wykorzystajcie afrodyzjaki. Mogą one pomóc wam ożywić swoje życie intymne. Warto wypróbować: awokado, kawior, suszone morele, owoce morza, rutę czy też lubczyk. Lista nie jest pełna. Należy pamiętać, że na każdego działa coś innego i nie należy zniechęcać się po pierwszej nieudanej próbie.
  • wypróbujcie nowy repertuar. Znakomitym pomysłem może okazać się wzajemny masaż całego ciała. Pozwoli on się wam obojgu odprężyć i lepiej wczuć w rolę.
  • wreszcie, kiedy jedno z was nie ma ochoty na seks, a drugie wprost przeciwnie nie zmuszajcie się nawzajem do jakiś kroków. Wówczas usiądźcie i spokojnie porozmawiajcie jak rozwiązać wasze problemy. Spróbujcie zgrać wasze oczekiwania.

Seks bowiem to więcej niż tylko zbliżenie fizyczne. Stanowi on wyraz miłości i bliskości z parterem. Tylko bowiem naprawdę kochający się partnerzy mogą odczuwać z niego prawdziwą przyjemność. Wtedy problem „jak często” sam się rozwiąże.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz