Poprawić naturę

Niemalże każda kobieta chciałaby zmienić coś w swoim wyglądzie. Ciągle sądzimy, że jakaś część naszego ciała nie jest wystarczająco piękna. W pogoni za swą atrakcyjnością stosujemy coraz to bardziej wyrafinowane techniki upiększania naszego ciała. Współcześnie wielką popularnością wśród płci pięknej zaczyna się cieszyć chirurgia plastyczna.

Chirurgia plastyczna pierwotnie miała być tą gałęzią medycyny, która miała się zajmować rekonstrukcją szczególnie zdeformowanych oraz oszpecających części ciała. Chirurdzy plastyczni mieli wykonywać operacje, które miały przywracać normalny wygląd ludziom, którzy doświadczyli różnych zdarzeń losowych typu oparzenia itp., w wyniku których ich wygląd nie pozwalał im normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

Z czasem jednak chirurgią plastyczną i możliwościami z niej płynącymi zainteresowała się płeć piękna. Odtąd lekarze zajmujący się tą specjalnością zyskali nową grupę pacjentów zainteresowanych ich usługami.

Współcześnie w krajach cywilizacji zachodniej znanych jest wiele zabiegów zaliczanych do chirurgii plastycznej, wykonywanych w wyłącznym celu upiększenia ciała kobiecego. Do najpopularniejszych zabiegów należą: zmiana wielkości i kształtu piersi, korekta nosa, liposukcja, czyli odsysanie tkanki tłuszczowej z okolic ud i bioder oraz
usuwanie zmarszczek, czyli tego czego każda z nas szczególnie nie znosi.

Głównym problemem, który możemy napotkać na drodze do likwidacji defektów naszej urody jest cena zabiegów. W zależności od stopnia skomplikowania usługi, sławy ośrodka i zespołu lekarskiego wykonującego zabieg, miasta, czy też kraju, gdzie poddajemy się określonemu zabiegowi musimy przygotować się na wyłożenie kilku, kilkunastu, rzadziej kilkudziesięciu tysięcy złoty za przeprowadzenie  operacji plastycznej. W ramach pakietu medycznego polskiej służby zdrowia nie mamy żadnych możliwości starać się o zabieg upiększający. Jedyny wypadek kiedy budżet państwa refunduje wydatki związane z operacjami plastycznymi to sytuacje obiektywnych zdarzeń losowych, gdy człowiek jest w bardzo wysokim stopniu oszpecony. Wszelkie subiektywne odczucia, że nie podobamy się same sobie nie mogą być przesłanką do pokrycia kosztów naszego zabiegu przez budżet państwa. Piękno niestety kosztuje, ale czego się nie robi dla urody 🙂

Innym zupełnie odmiennym problemem, który może nawet utrudnić, a czasem uniemożliwić dokonanie operacji upiększającej są przeciwwskazania medyczne. Operacji plastycznej nie przeprowadza się bowiem w przypadku, gdy kobieta jest w ciąży, choruje na nowotwór w zaawansowanej fazie. Często też poważnym przeciwwskazaniem są problemy skórne.

Jeżeli nawet po badaniach zostaniemy zakwalifikowane do operacji plastycznej, mającej polepszyć nasz wygląd i samopoczucie i zabieg taki zostanie wykonany, to może się okazać, że zamiast sobie pomóc to zaszkodziłyśmy sobie…. Jeżeli oddajemy się w ręce niewykwalifikowanego chirurga, bez doświadczenia ryzyko niepowodzenia jest duże. Czasami z różnych względów do operacji może zostać użyty nieodpowiedni sprzęt, co negatywnie odbije się na efektach zabiegu.

Należy również pamiętać, że statystycznie w jednym przypadku na tysiąc w związku z operacją plastyczną dochodzi do groźnych powikłań, które poważnie odbijają się na zdrowiu. Ma to związek z uczelniami organizmu na substancje wykorzystywane podczas operacji lub w hospitalizacji pooperacyjnej.

Cena nienagannej urody jest dosyć wysoka. Pomimo zagrożeń, wiele z nas decyduje się na ingerencję chirurga plastycznego w swój wygląd po to, aby być bardziej atrakcyjną. Pamiętajmy jednak o zdrowym rozsądku i stosowaniu chirurgii plastycznej, tylko wtedy kiedy naprawdę nam coś doskwiera, a nie w każdym przypadku, gdy stwierdzimy, że mogłybyśmy wyglądać odrobinę lepiej!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz