Skuteczny sposób na gładką skórę

Depilacja laserowa to jedna z najpopularniejszych metod depilacji nóg, pach czy bikini. Jest doskonałą alternatywą dla zbyt częstej konieczności używania golarki czy bolesnych zabiegów z użyciem plastrów z woskiem lub depilatora. Sprawdź, kto może skorzystać z tej metody, jak przebiega zabieg oraz jak się do niego przygotować.

Depilacja laserowa – zabieg dla każdego?

To idealna metoda dla osoby, która różnego rodzaju podrażnień skóry podczas „tradycyjnej” depilacji; takie podrażnienia które nie tylko wyglądają nieestetycznie, lecz także powodują dyskomfort. Jeśli po użyciu golarki zauważyłaś na swej skórze czerwone krostki, jeśli irytują Cię wrastające włoski po zastosowaniu depilatora lub jeśli po prostu boisz się bólu związanego ze stosowaniem wosku, rozważ depilację laserową. Po pierwsze – pozbędziesz się wszystkich problemów, z którymi borykasz się podczas depilacji przy użyciu golarki, depilatora lub plastra, po drugie – przestaniesz martwić się szybko odrastającymi włoskami. Kto nigdy nie miał dość częstego golenia nóg, niech pierwszy rzuci kamień.

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym krokiem jest konsultacja ze specjalistą, który będzie przeprowadzał zabieg, a w sytuacji problemów skórnych – z dermatologiem. Koniecznie upewnij się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu. Niestety, z depilacji muszą zrezygnować m.in. osoby z cukrzycą czy łuszczycą, a także kobiety w ciąży. Warto sprawdzić, jakie problemy zdrowotne wykluczają zastosowanie tej metody.

Osoba, z którą umówisz się na konsultację, przed zabiegiem na pewno wskaże Ci szereg zaleceń. Jeśli zdecydujesz się na depilację laserową, będziesz musiała liczyć się z koniecznością zrezygnowania z zabiegów z użyciem wosku czy używania depilatora kilka tygodni wcześniej, a także stosowania niektórych leków – na przykład retinoidów. Podczas konsultacji ocenie zostaną poddane stan skóry oraz barwa włosów, ponieważ dzięki temu będzie można przeprowadzić zabieg skutecznie oraz dobrać odpowiednią liczbę wizyt.

Nie taki diabeł straszny, czyli jak wygląda zabieg depilacji laserowej

Na początek zostanie wykonana próbka na małej, niewidocznej części ciała. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że skóra nie reaguje na laser alergicznie, oraz unikniesz nieprzyjemnych powikłań po zabiegu depilacji laserowej. Jeśli taki test nie spowoduje żadnych skutków ubocznych, przyjdzie pora na właściwą depilację wybranej partii ciała. Sama metoda jest nie tyko skuteczna, lecz także bardzo prosta w działaniu – laser pochłania melaninę, która przekształca światło w energię niszczącą mieszki włosów, co pozwala na pozbycie się niechcianego owłosienia na długo. Zabieg może wiązać się z lekkim obrzękiem czy zaczerwienieniem skóry, dlatego przez pewien czas po depilacji należy korzystać ze specjalnych preparatów łagodzących, unikać gorących kąpieli, basenów, saun, peelingów czy kosmetyków na bazie alkoholu. Nie powinno się także stosować samoopalacza. Po serii zabiegów przeprowadzanych w odstępach kilku tygodni będziesz mogła cieszyć się gładką skórą przez bardzo długi czas. Warto?

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz