Pozbycie się nadmiaru wody w organizmie – 1 krok w odchudzaniu

Dlaczego zalegająca woda w organizmie, sprawia, że nasze ciało jest spuchnięte? Jak się jej pozbyć i co robić by łatwiej chudnąć. Na te pytania odpowiemy Państwu w poniższym artykule.

Najważniejszym elementem, który powinniśmy wyeliminować w całym procesie odchudzania jest sól. Musimy jej unikać w potrawach oraz produktach przekąskowych. Być może nasze posiłki nie będą tak smaczne, ponieważ sól jest podstawową przyprawą, goszczącą na stołach wszystkich Polaków, jednak ma ona bardzo negatywny wpływ na organizm. Dlaczego? Ponieważ zatrzymuje w nim wodę oraz toksyny, które pośrednio wpływają na nasze samopoczucie i masę ciała.

Sauna, czyli wypacanie złej wody. To kolejny element, który możemy włączyć w swoim odchudzającym programie. Dziś niemal na każdym basenie jest strefa relaksacyjna, gdzie znajdziemy saunę. Przebywanie na niej możemy połączyć z pływaniem, które też zbawienie wpływa na naszą witalność. Zła woda, toksyny i inne szkodliwe związki wypacana jest podczas każdego zabiegu. Dzięki temu jesteśmy wstanie bardzo dobrze nie tylko się wygrzać, ale także zrelaksować oraz „odnowić” organizm.

Alkohol – Jeśli poważnie myślimy o usunięciu wody z organizmu, przynajmniej na jakiś czas powinniśmy zapomnieć o alkoholu. Niestety ale alkohol powoduje odwadnianie, a nasze ciało w celu zabezpieczenia tego procesu, próbuje się przed tym bronić  magazynując wodę.

Pij wodę. Być może proces ten wydaje się być paradoksalny, jednak nie do końca tak to wygląda. Dzięki piciu wody, uruchamiamy procesy moczowe, które wyzbywają się starej, niedobrej wody, która bardzo niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie oraz oczywiście proces odchudzania.

Inne produkty działające moczopędnie. Jest wiele owoców, warzyw oraz ziół, które działają moczopędnie i poprawiają proces prawidłowego obiegu wody w naszym organizmie. Doskonale nadają się do tego: pokrzywa, seler.

To zaledwie część rad do skutecznego wyzbywania się wody z naszego organizmu. Metod jest naprawdę bardzo dużo, warto je jednak mądrze wcielać.

Rekomendowane artykuły

3 komentarze

  1. Tak, to właśnie woda uniemożliwia nam wypchnięcie zbędnych kilogramów, a zatrzymanie wody w organizmie najczęściej jest spowodowane solą w organizmie.

  2. A woda jest przede wszystkim przez sól, a tego nie jest tak łatwo się wyzbyć.

  3. tak, to pierwszy krok w odchudzaniu dlatego jest taki ważny. Warto się więc do niego odnosić.

Dodaj komentarz