Każda kobieta chciałaby zatrzymać swoja młodość jak najdłużej. Kolejna zmarszczka to tragedia dla każdej z nas. Naszego zegara biologicznego nie da się jednak zatrzymać, ale można sprawić by bił on nieco wolniej, tak aby zachować witalność do późnej starości.

Jak to zrobić? To bardzo proste!. Wystarczy zadbać o odpowiednia dietę. Nie trzeba wcale wielu wyrzeczeń by zachować młodość. Konieczny jest jedynie odpowiedni dobór pożywienia.

Od wieków wiadomo, że karoten zmniejsza ryzyko zapadalności na nowotwory. Żeby uchronić się przed tym problemem wystarczy zjadać zielone warzywa liściaste, jak również żółte i pomarańczowe owoce. Przykładowo mogą być nimi cytryny czy też pomarańcze. Bogatym produktem w karoten jest również marchewka, która powinna być obecna w codziennej diecie każdej z nas.

Niestety nadmiar spożycia karotenu prowadzi do zmiany zabarwienia skóry na pomarańczowo. Odstawienie produktów bogatych w ten związek powoduje jednak szybkie ustąpienie objawów.

Aloes to jedna z tych roślin, którą Panie cenią szczególnie. Soki otrzymane z niego wykazują właściwości nawilżające. Przeprowadzone w USA badania wykazują, ze wyciągi z aloesu stosowane na skórę przyśpieszają jej gojenie, a także ją wygładzają. Często także kremy przeciwzmarszczkowe zawierają aloes.

Babka płesznika to roślina ceniona za swe cudowne właściwości, obniżające poziom cholesterolu we krwi. Podwyższony poziom cholesterolu we krwi prowadzi bowiem do takich chorób jak udar mózgu czy też choroby wieńcowej – kojarzone z wiekiem starczym.
Warto wiedzieć, że zaledwie jedna łyżeczka nasion tej rośliny, zalana szklanką gorącej wody, wypijana codziennie znacząco obniża poziom cholesterolu we krwi.

Bataty to odmiana słodkich ziemniaków. Dawniej były one częstym gościem na stołach mieszkańców Czarnego Lądu. Według przekazów naszych babek roślina ta wykorzystywana była często przez kobiety do łagodzenia bólu miesiączkowego, jak również miała ona zapobiegać poronieniom.

Obecnie wyciąg z tej rośliny stosowany jest w medycynie niekonwencjonalnej do zapobiegania dolegliwościom kojarzonych z menopauzą. Bataty łagodzą przebieg depresji związanej z tym niezwykłym okresem w życiu kobiety. Babaty obecnie niestety w Polsce nie są tak łatwo dostępne jak w innych krajach Europy. W naszym kraju można je kupić prawie wyłącznie w postaci mieszanek herbacianych w sklepach ze zdrową żywnością.

Prowadząc intensywny tryb życia nie unikniemy infekcji, które zmuszą nas do leżenia w łóżku. Komplikacjom związanym z tym stanem zapobiegnie centella- ziele z rodziny baldaszkowatych. Ekstrakt z tej rośliny stosowany na skórę przyspiesza gojenie się ran, oparzeń, a także sprawia, że jest ona bardziej gładka i jedwabista. Centelli nie powinny jednak zażywać kobiety w ciąży, a także z nadczynnością tarczycy.

Zielona herbata wydłuża czas naszego życia. Widać to szczególnie na przykładzie Japończyków, którzy żyją dłużej niż inni mieszkańcy naszego globu, pomimo rekordowo wysokiej ilości palonych papierosów. Ich sekret tkwi w napoju młodości, który unieszkodliwia wolne rodniki w naszym organizmie, odpowiedzialne za proces starzenia się. Wystarczy pić filiżankę zielonej herbaty codziennie, by poczuć się znacząco lepiej.

Przedłużenie naszej młodości nie jest wcale trudne. Wystarczy dbać o swoje ciało i ducha żeby zawsze czuć się jak nastolatek. Dieta, regularne uprawianie sportu, a także hobby, któremu możemy poświęcić troszkę czasu sprawi, ze odmłodniejemy. W zdrowym ciele młody duch- tak powinna brzmieć dewiza wszystkich, którzy chcą jak najdłużej zachować swoje najpiękniejsze lata swojego życia.

Rekomendowane artykuły

2 komentarze

  1. Młodość zachować jest naprawdę łatwo, trzeba tylko na to systematycznie pracować. Nic samo nie przychodzi, nie ma tak łatwo, nie ma oj nie ma 🙂

  2. Można mieć nawet 90 i zyc w doskonalej harmonii.. wystarczy chciec. bardzo proste i tylko tyle

Dodaj komentarz